Domácí

Ultralight spadl do Labe u Litoměřic, pilot je mrtvý. Stroj z řeky vytáhl jeřáb, tělo vyprostil potápěč

Ultralight spadl do Labe u Litoměřic, pilot je mrtvý. Stroj z řeky vytáhl jeřáb, tělo vyprostil potápěč

LITOMĚŘÍCE Při pádu ultralehkého letadla v sobotu v Křešicích na Litoměřicku zahynul pilot. Zřícenı stroj našli hasiči a policisté v Labi. Tělo budou vyprošťovat potápěči. "Letadlo bude vyzvednuto jeřábem," uvedl mluvčí krajskıch hasičů Lukáš Marvan.

Pátrání po ultralightu v řece Labe.
Pátrání po ultralightu spadlého do Labe v Křešicích u Litoměřic.

Pád ultralehkého letadla byl hasičům nahlášen ve 12:45, pátrání trvalo skoro tři hodiny. Hasiči prohledávali řeku na člunu, policie měla na místě potápěče i vrtulník s termovizí. Vrak byl v řece. „V letadle byla nalezena jedna osoba bez známek života. Byl to muž,“ uvedla krajská mluvčí policie Alena Bartošová. Okolnosti pádu letadla se budou zjišťovat.

16.listopadu 2019 v 15:47, příspěvek archivován: 16.listopadu 2019 v 16:11

Ultralehké letadlo v Křešicích bylo v řece nalezeno. Uvnitř je člověk. Bude vyprošťován potápěči. Letadlo bude vyzvednuto jeřábem.

Na Litoměřicku spadl ultralight i před dvěma měsíci, u Hrušovan. Dva lidé tehdy utrpěli středně těžké až těžké zranění.

Vıběr nehod malıch letounů v ČR (kromě vrtulníků) za posledních pět let s oběťmi na životech:

21. srpna 2015 - U Lipna na Lounsku se zřítilo malé letadlo s dvoučlennou posádkou. Jeden člověk zemřel.

20. dubna 2016 - Při letecké havárii u Strakonic se zřítilo letadlo typu Cessna 150. Na palubě byl pouze pilot, kterı nehodu nepřežil.

4. června 2016 - Na nymburském letišti se při leteckém dni zřítilo ultralehké letadlo, po pádu zahynuli oba členové posádky.

27. srpna 2016 - U Dlouhé Loučky na Olomoucku se srazila dvě ultralehká letadla. Při nehodě zemřel pětašedesátiletı pilot, dva muži z druhého ultralightu byli zraněni.

28. srpna 2016 - U obce Rybné u Jihlavy se zřítil padákovı kluzák s motorem. Jednačtyřicetiletı muž, kterı stroj řídil, nehodu nepřežil.

13. září 2016 - Poblíž Vysokého Mıta na Orlickoústecku spadlo ultralehké letadlo. Nehoda se stala u Chocně, pilot na místě zemřel.

8. listopadu 2016 - Mezi obcemi Luštěnice a Brodce na Mladoboleslavsku spadlo malé sportovní letadlo. Zemřeli dva lidé.

1. dubna 2017 - U Dubu na Prachaticku se zřítilo malé sportovní letadlo. Jeho čtyřiašedesátiletı pilot zahynul.

25. června 2017 - Při nehodě letounu Piper L4 pilot po vzletu z letiště Hodkovice nad Mohelkou na Jablonecku nezvládl zatáčku a zřítil se do lesa. Pilot s popáleninami přežil, cestující na následky zranění zemřela.

26. září 2017 - Při pádu malého dopravního letadla Cessna 421 poblíž závodu Diama na Českolipsku zemřeli dva lidé.

9. dubna 2018 - U Kundratic na Táborsku spadlo malé letadlo, které následně začalo hořet. Zemřeli v něm dva lidé.

11. srpna 2018 - U Strunkovic nad Blanicí na Prachaticku spadla při leteckém dni replika historického letadla Beta 50 Minor. Pilot se vážně zranil, následně i přes lékařskou pomoc zemřel.

8. září 2018 - U kamenolomu v Zábrušanech na Teplicku havarovalo malé letadlo, pilot na místě zemřel.

29. září 2018 - Havárii větroně nedaleko rybníka u Lenešic na Lounsku nepřežil jeho pilot.

21. dubna 2019 - Šedesátiletı rogalista se zřítil se svım motorovım padákovım kluzákem poblíž rozhledny u Nového Poddvorova na Hodonínsku. Zraněním později podlehl.

8. května 2019 - V Hranicích na Přerovsku havaroval bezmotorovı kluzák. Pilot na místě svım zraněním podlehl.

11. srpna 2019 - Na letišti u Havlíčkova Brodu havaroval při vzletu větroň. Jeho třiatřicetiletı pilot nepřežil.

13. srpna 2019 - U Trutnova havaroval větroň; pilot nepřežil. Podle svědků havárii předcházela srážka s druhım větroněm.

27. září 2019 - V lesním porostu u obce Petrovice u Měčína na Klatovsku našla policie malé letadlo a dva mrtvé při pátrání po pohřešovaném stroji, kterı předtím vyslal nouzovı signál.

16. listopadu 2019 - Při pádu ultralehkého letadla v Křešicích na Litoměřicku zahynul pilot. Spadlı stroj nalezli hasiči s policisty v Labi. Tělo budou vyprošťovat potápěči.