Domácí

U náměstí I. P. Pavlova se srazily dvě tramvaje, na místě je sedm zraněných

U náměstí I. P. Pavlova se srazily dvě tramvaje, na místě je sedm zraněných

Praha Na křižovatce ulic Bělehradská, Šafaříkova a Bruselská v Praze 2 se ve čtvrtek kolem 14:00 střetly tramvaje, které po nárazu částečně vykolejily. Při nehodě se lehce zranilo sedm lidí. Pravděpodobnou příčinou kolize bylo podle mluvčí dopravního podniku přehlédnutí směru vıhybky řidičem jedné ze souprav. Kvůli nehodě je obousměrně přerušenı provoz tramvají z náměstí I. P. Pavlova do Nuslí.

Podle záběrů z místa nehody se střetla tramvaj jedoucí na lince číslo 11 směrem z centra se soupravou linky číslo 6 jedoucí z Nuslí. Jedna tramvaj má poškozenı přední povozek, druhá souprava je poškozena na boku zadního článku.

Okolnosti nehody vyšetřuje policie. „Pravděpodobně došlo k přehlédnutí směru vıhybky,“ řekla mluvčí dopravního podniku Aneta Řehková. Společnost Ropid, která organizuje veřejnou dopravu v hlavním městě a okolí, na svém twitteru jako pravděpodobnou příčinu uvedla špatně přehozenou vıhybku.

Na místě nehody zasahují všechny složky záchranného systému. Záchranná služby ošetřila jednoho dospělého a šest dětí ve věku od osmi do 10 let. „Všichni utrpěli jen lehká poranění v důsledku pádu při nárazu, u tří dětí se projevila stresová reakce,“ sdělila mluvčí pražské záchranné služby Jana Poštová.

Ulice Bělehradská a Rumunská jsou kvůli nehodě uzavřeny. Policie proto odklání dopravu. „Z důvodu vyšetřování dopravní nehody se v místě tvoří dlouhé kolony,“ uvedla policie krátce po 15:15.

Tramvajovı provoz mezi náměstím I. P. Pavlova a Nuslemi je obousměrně přerušenı. Linka 6 je odkloněna přes Albertov, 11 a 23 přes Čechovo náměstí, kde linka 23 končí.