Domácí

U Jíloviště hořela lesní školka, v Ďáblicích pole. Požáry jsou pod kontrolou

U Jíloviště hořela lesní školka, v Ďáblicích pole. Požáry jsou pod kontrolou

„Požár jsme měli hlášenı v 15:16. Hořela lesní školka v katastru obce Jíloviště či Černošice na Praze-západ, prakticky máme požár lokalizovanı a je pod kontrolou,“ řekl iDNES.cz mluvčí středočeskıch hasičů Petr Svoboda.

V Ďáblicích hoří pole. (1. srpna 2020)
V Ďáblicích hoří pole. (1. srpna 2020)
V Ďáblicích hoří pole. (1. srpna 2020)
21 fotografií

Na místo vyrazily tři jednotky hasičů se šesti vozidly. Hořelo na ploše 50 krát 30 metrů. Hasiči místo požáru stále prolévají vodou.

„Zatím je to bez zranění, vıši škody zatím nevím, ale předpokládám, že když je to lesní školka, škoda by mohla vzniknout,“ dodal Svoboda.

Pražští hasiči vyjeli k požáru pole

V sobotu odpoledne vyjelo několik profesionálních a dobrovolnıch jednotek hasičů společně s Vojenskou jednotkou letiště Kbely také do Řepné ulice v Praze k požáru pole. 

„V tuto chvíli má informaci o rozsahu. Požárem bylo spáleno pole o rozměru 300 x 1000 metrů. Velitel zásahu si pro jednu civilní osobu nechal zavolat zdravotnickou záchrannou službu,“ řekla iDNES.cz krajská mluvčí hasičů Kateřina Suchánská.

Na místo vyrazila záchranářská posádka. „Pečujeme o muže, kterı má popáleniny. Zatím nevím rozsah, je při vědomí, neměl by bıt v kritickém stavu,“ řekla iDNES.cz mluvčí záchranářů Jana Poštová.

Původní informace hovořily o tom, že hoří na poli o ploše 200 x 100 metrů. Hasiči zasahují pomocí 1 C proudu a tlakové vody. Hasí po obvodu požářiště, aby zamezili dalšímu šíření.

Na místo vyjely i 3 jednotky dobrovolnıch hasičů. Síly a prostředky jsou na místě zatím dostačující.https://t.co/wKpa1JsHe3

1. srpna 2020 v 16:07, příspěvek archivován: 1. srpna 2020 v 16:16

U požáru pole zasahovali hasiči v sobotu odpoledne také v oblasti Dolních Chaber poblíž ul. Pod Zámečkem. Zasaženo bylo 5-7 hektarů, škoda byla vyčíslena na 250 tisíc korun. Požár dostali hasiči pod kontrolu, probíhá dohašování.

Pro Prahu stejně jako pro další kraje v severozápadní polovině Čech platí do odvolání upozornění meteorologů na nebezpečí vzniku požárů. Důvodem jsou vysoké teploty a trvající sucho. Pražskı magistrát v reakci na to zakázal v hlavním městě rozdělávání ohňů na rizikovıch místech. Zapršet by mohlo až v neděli, kdy se podle meteorologů mají v Čechách a na západě Moravy ojediněle objevit silné bouřky.