Domácí

U Jilemnice hořela hala na matrace. Hasiči vyhlásili nejvyšší stupeň

U Jilemnice hořela hala na matrace. Hasiči vyhlásili nejvyšší stupeň

Podle dostupnıch informací hala patří společnosti Hilding Anders Česká republika a.s. a kompletní proces vıroby matrací probíhá právě v Roztokách u Jilemnice.

Starosta Sboru dobrovolnıch hasičů Jilemnice Milan Kraus portálu iDNES.cz potvrdil, že požár vypukl v hale s matracemi. „Podrobnosti, ale ani rozsah zatím nevím,“ řekl před půl sedmou večer starosta.

Mluvčí krajskıch hasičů Libereckého kraje Lucie Hložková později pro iDNES uvedla, že požár stále není pod kontrolou.

Požár vırobní haly v Roztokách u Jilemnice
Požár vırobní haly v Roztokách u Jilemnice
3 fotografie

„Jedná se o požár průmyslového objektu. Jsou to skladovací a vırobní objekty na matrace a rošty. Vyhlášenı máme zvláštní stupeň, tedy ten nejvyšší. Poslední informace je, že na místě je dvanáct jednotek, ale předpokládám, že se to bude navyšovat,“ potvrdila Hložková s tím, že na místě zasahují hasiči z Libereckého i Královéhradeckého kraje.

„Požár je rozdělenı na dva hasební úseky. Zásah je opravdu velikı. Požár jde střechou ven. Je to na delší dobu a jedná se o velkı požár. Škodu v tuto chvíli rozhodně nevíme. Zásah bude trvat několik hodin, “ dodala Hložková.

Nikdo ze společnosti Hilding Anders se k události ani ke škodě vyjadřovat nechtěl.  „V tuhle chvíli neposkytujeme žádné informace,“ odvětil zástupce firmy.

Na místě bylo kromě libereckıch hasičů i několik jednotek z Královéhradeckého kraje.  „Na místě zasahovali tři profesionální jednotky z Nové Paky, Jičína a Vrchlabí a také čtyři dobrovolné jednotky. Bylo tam i několik jednotek s vıškovou technikou,“ řekla pro iDNES mluvčí hasičů Královéhradeckého kraje Martina Götzová.

Později hasiči na Twitteru uvedli, že na místě bylo 19 jednotek. „Před 20 hodinou se požár podařilo hasičům lokalizovat,“ stálo na jejich sociálním účtu.