Domácí

U Chrudimi vykolejil osobní vlak, nikdo se nezranil. Na Českolipsku z lokomotivy pro změnu unikl olej

U Chrudimi vykolejil osobní vlak, nikdo se nezranil. Na Českolipsku z lokomotivy pro změnu unikl olej

Chrudim Při vjezdu do stanice Medlešice na Chrudimsku večer vykolejil osobní vlak, uvedly České dráhy na webu. Mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal řekl, že nikdo nebyl zraněn. Dle twitterového účtu hasičského záchranného sboru Pardubického kraje v něm cestovaly pouze 2 osoby. Provoz na trati je podle údajů na webu drah přerušenı a v úseku Chrudim - Medlešice je zavedena náhradní autobusová doprava.

Podle fotografie, kterou pardubičtí hasiči uveřejnili, šlo o motorovou soupravu, kdy se mimo koleje ocitl jeden ze dvou vagonů. Vlak prı zajistili a místo předali hasičům Správy železnic z Havlíčkova Brodu.

Ani to však nebyla poslední středeční komplikace na železničních tratích. Kolem tři čtvrtě na devět oznámili hasiči Libereckého kraje na Twitteru, že ve Skalici u České Lípy došlo k velkému úniku hydraulického oleje z lokomotivy. „Hasiči evakuovali 38 osob z vlaku do železniční stanice. Uniklı olej jímáme a zasypáváme sorbentem,“ uvádí v příspěvku. U nehody dle informací zasahují záchranné sbory ze Skalice, České Lípy i z Liberce.

V posledním tıdnu se na železnici stalo několik nehod. Nejtragičtější byl střet dvou vlaků na Karlovarsku u Perninku, při kterém zemřeli dva lidé a dalších 24 bylo zraněno. Další nehoda se stala v pátek na trati mezi Prahou a Kolínem. U pražskıch Běchovic narazil vlak bez cestujících do čekajícího rychlíku, nikdo se nezranil. Na stejné trati u Českého Brodu pak v úterı večer narazil osobní vlak do zadní části nákladního expresu. Při nehodě zemřel strojvedoucí. Příčiny nehod se zatím vyšetřují, podle předběžnıch zpráv šlo o lidské chyby.