Domácí

U Běchovic se srazil osobní vlak s rychlíkem. Zranili se tři lidé

U Běchovic se srazil osobní vlak s rychlíkem. Zranili se tři lidé

„Do vlaku, kterı zůstal stát na trati pro evakuaci osob, narazil v menší rychlosti jinı vlak,“ uvedl mluvčí pražskıch hasičů Martin Kavka. Jeden z vlaků v důsledku srážky vykolejil. Provoz na trati mezi Libní a Běchovicemi je zastaven. Odhadovaná škoda je asi 5,5 milionu korun.

Kolize podle něj nebyla vážná. „V naší péči jsou nyní tři osoby, které nejsou zraněny, ale projevila se u nich akutní stresová reakce,“ uvedla mluvčí pražskıch záchranářů Jana Poštová. Drážní inspekce nicméně večer přinesla informaci o třech lehce zraněnıch.

Mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal řekl, že rychlík jedoucí do Žďáru nad Sázavou se srazil s takzvanım posunovım dílem osobního vlaku, tedy se soupravou bez cestujících. Právě tento osobní vlak vykolejil. „Škoda na vlacích je pět milionů korun. Škodu na trati budeme moci stanovit až po odstranění souprav,“ uvedl Drápal.

Podle webu Českıch drah by mělo omezení na trati trvat zhruba do 19:30, tento čas je ale pouze orientační a přerušení provozu bude pravděpodobně trvat déle. Hasiči musí vykolejenı vlak vrátit zpět na koleje. 

Spolu s policisty a záchranáři zasahují na místě i hasiči a evakuují vlaky. Nakolejení vlaku provedou hasiči Správy železnic. (10. července 2020)
Pražští hasiči zasahovali v pátek 10. července 2020 u střetu osoby s vlakem v oblasti železniční stanice Praha - Běchovice. (10. července 2020)
Pražští hasiči zasahovali v pátek 10. července 2020 u střetu osoby s vlakem v oblasti železniční stanice Praha - Běchovice. (10. července 2020)
8 fotografií

Cestující, jejichž spoje nemohou kvůli nehodě vyjet, mohou využít MHD. Jízdenky ČD jim budou uznány na lince metra B mezi Náměstím Republiky a Černım Mostem, na lince metra C mezi Hlavním nádražím a Florencí, lince autobusu 250 mezi Černım Mostem a Běchovicemi. Jízdenky platí i na lince 109 mezi Dolními Počernicemi a Palmovkou a linkách 8 a 25 mezi Palmovkou a Nádražím Libeň.  

Dvě srážky v jednom úseku

V době srážky byla v místě kvůli jiné nehodě průjezdná jen jedna ze tří kolejí. První nehoda, při níž Pendolino srazilo člověka, kterı na místě zemřel, se stala krátce před 16:15. Hasiči z tohoto vlaku museli evakuovat asi 150 cestujících. Provoz na trati byl omezen a vlaky jezdily jen po jedné ze tří kolejí.

„Bylo to v místě veřejnosti nepřístupném,“ uvedl za Drážní inspekci Martin Drápal. Vlaky, které místem nehody projížděly, měly zpoždění 15 až 20 minut.

Kvůli strženému trakčnímu vedení nejezdily odpoledne vlaky i mezi pražskım hlavním nádražím a Smíchovem. Cestující museli využít MHD. Omezení se dotklo desítek spojů.

Porucha nastala ve 13:25. V 15:50 České dráhy na webu napsaly, že vlaky již jezdí. Původní odhad byl, že vıluka potrvá do 16:00. Lidem dráhy radily, aby pro přepravu mezi nádražími využili MHD, konkrétně linku B pražského metra.

Porucha vedení je ve stanici Praha Vyšehrad. Vlaky v úseku Praha hlavní nádraží - Praha Smíchov nejezdily. Spoje mezi Radotínem a hlavním nádražím nejezdily byly odkláněny přes Krč.

V tomto tıdnu to není první srážka vlaků na české železnici.V úterı se na jednokolejné trati u Perninku na Karlovarsku srazily dva osobní vlaky. Zemřeli dva lidé a dalších 24 bylo zraněno.