Domácí

Tři mrtvé ve Zlíně zřejmě někdo zavraždil, zemřeli před delší dobou

Tři mrtvé ve Zlíně zřejmě někdo zavraždil, zemřeli před delší dobou

Policisté rodinnı dům ve zlínské části Podhoří obsadili v pondělí odpoledne (viz též Policisté našli v domě ve Zlíně tři mrtvé, případ řeší kriminálka).

„Krátce po půl druhé odpoledne oznámil na linku tísňového volání 158 pětašedesátiletı muž, že našel v rodinném domku ve Zlíně své příbuzné bez známek života. Jedná se o šedesátiletou ženu, její čtyřiatřicetiletou dceru a sedmatřicetiletého syna,“ uvedla krajská policejní mluvčí Lenka Javorková.

Na místo ihned vyjely policejní hlídky, zlínští kriminalisté, psovod a následně i krajští kriminalisté, kteří si vyšetřování případu převzali.

Policisté místo činu ohledávali až do nočních hodin, přizvali i tım soudních lékařů z Ústavu soudního lékařství Olomouc a krajského státního zástupce. K prohlídce těl zemřelıch přivolali rychlou záchrannou službu.

„V průběhu ohledání vyšlo najevo, že ženy a muž zemřeli už před několika tıdny, možná měsíci. Příčinu úmrtí nám objasní nařízené soudní pitvy,“ poznamenala Javorková.

Kriminalisté večer zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání zločinu vraždy.

„Do prověřování byl nasazen maximální počet kriminalistů tak, aby byla tato tragická smrt tří osob co nejdříve objasněna,“ doplnila policejní mluvčí.