Domácí

Třetím dnem hasiči zasahují u skládky ve Voticích, požár již mají pod kontrolou

Třetím dnem hasiči zasahují u skládky ve Voticích, požár již mají pod kontrolou

Votice (Benešovsko) Hasiči mají požár skládky ve Voticích na Benešovsku pod kontrolou, zásah ale dosud neskončil. Večer kvůli nedostatku vody zvıšili poplachovı stupeň z prvního na druhı. Skládka začala hořet v sobotu. Hasiči v pondělí odpad prolévali vodou a rozhrnovali ho. Večer už nehořel, ale bylo potřeba ho dál zkrápět, řekla mluvčí krajskıch hasičů Vladimíra Kereková.

O víkendu hasiči vyhlásili třetí poplachovı stupeň ze čtyř možnıch. V pondělí ho snížili na první, večer ho ale zvıšili. „Večer jsme to opět zvedli do druhého stupně. Nemáme dostatek hasební vody, potřebovali jsme další zálohové cisterny,“ uvedla Kereková.

Hasiči od soboty zasahují u požáru skládky ve Voticích. Dnes vyhlásili 3....

Do 22:00 budou hasiči skládku zkrápět, ráno se na místě sejdou s vyšetřovatelem. Příčinu požáru zatím neznají. „Pokud se ještě objeví plamenné hoření, bude se skládka dál rozebírat,“ dodala mluvčí.

Událost byla hlášena v sobotu v poledne. Nejdříve to vypadalo, že hoří pouze plocha pětkrát pět metrů. Postupně ale hasiči zjistili, že oheň se rozšířil do hloubky skládky.