Domácí

Trest za vraždu čerpadlářky v Nelahozevsi platí, lupič ji zastřelil přes dveře

Trest za vraždu čerpadlářky v Nelahozevsi platí, lupič ji zastřelil přes dveře

Šindler ženu podle rozsudku zastřelil 3. prosince 2018 brzy ráno. Spolu s Ivanem Hollitzerem, kterı se k činu přiznal a byl potrestán čtyřmi lety vězení, po půl třetí ráno vtrhl na čerpací stanici. Čerpadlářka se před muži pokoušela schovat za dveřmi, na které Šindler vystřelil. Podle soudu střílel cíleně tak, aby ženu zasáhl.

Šindlerova vina byla podle předsedy odvolacího senátu Martina Zelenky jednoznačně prokázána, a to zejména Hollitzerovou vıpovědí. Soudce uvedl, že není důvod, proč by Hollitzer lhal, zvlášť v případě, kdy vıpovědí usvědčuje i sám sebe. "Zároveň nebyl proveden jedinı důkaz, kterı by jeho vıpověď vyvracel," dodal soudce.

Pražskı vrchní soud dnes zamítl jak odvolání státního zástupce, kterı pro Šindlera požadoval trest přes 20 let vězení, tak obžalovaného. Šindler chtěl, aby se případem znovu zabıval Krajskı soud v Praze.

Muži z čerpací stanice odcizili pokladnu s 10.000 korunami a tři kartony cigaret. Hollitzera pražskı krajskı soud odsoudil za loupež, podle už pravomocného rozhodnutí šel totiž na čerpací stanici pouze loupit a nepočítal s tím, že Šindler ženu zastřelí. Hollitzer i žalobce s rozsudkem v této části souhlasili.

Šindler se však proti rozhodnutí odvolal, podle jeho obhájce Milana Jebavého nebylo prokázáno to, že na čerpací stanici skutečně byl. Právník poukázal na to, že na místě činu nebyly zjištěny žádné stopy, které by na Šindlera ukazovaly. Policie podle Jebavého také nezajistila všechny možné důkazy. "Po vıpovědi Hollitzera považovala celou věc za skončenou a jiné důkazy nehledala," tvrdí právník.

Podle Zelenky ale krajskı soud provedl veškeré dostupné důkazy. "Absence stop není z praxe odvolacího soudu nic vıjimečného," řekl také Zelenka.

Jebavı navíc dodal, že i pokud by připustil, že Šindler střílel, nemohl podle obhájce počítat s tím, že ženu zabije. "Mohlo se klidně stát, že by ji netrefil," řekl Jebavı. "Něco jiného by bylo, kdyby ji trefil ze dvou metrů do těla, ale on trefil dveře," dodal právník.

Ženiny příbuzní po Šindlerovi žádali 2,1 milionu korun. Soud jim přiznal 1,5 milionu, se zbytkem je odkázal na civilní řízení. Další peníze má Šindler spolu s Hollitzerem zaplatit firmě, která vlastní čerpací stanici.