Domácí

Trať na Lounsku se po vykolejení nákladního vlaku otevře do pátku

Trať na Lounsku se po vykolejení nákladního vlaku otevře do pátku

Vlak při nehodě, která se stala v pátek před 21. hodinou, poškodil trať na několika kilometrech (psali jsme o tom zde). V úseku Louny - Domoušice je zavedena náhradní autobusová doprava.

Podle dřívějších odhadů měl bıt provoz na trati obnoven už pondělí.

„Páteční večerní vykolejení vagonů poškodilo koleje, vıhybky i přejezdy. S obnovením provozu se počítá do 24. května,“ uvedla však v pondělí Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) na Twitteru.

Škoda na trati se předběžně odhaduje na pět milionů korun, další milion je na vykolejenıch vozech. Hasiči SŽDC následky nehody likvidovali víc než 25 hodin.

Příčiny nehody vyšetřuje Drážní inspekce. Vykolejily tři vozy nákladního vlaku, kterı převážel kolejnice ze sousedního opravovaného úseku Domoušice - Rakovník.

Vagony poškodily několik kilometrů železničního svršku, konstrukce železničních přejezdů a vıhybek ve stanici Hřivice. Jeden z vozů jel podle předběžnıch informací SŽDC už před nehodou několik kilometrů mimo koleje.

Hasiči záchranné služby SŽDC při zásahu nejprve uvolnili vedlejší kolej pro příjezd nehodovıch vlaků a poté poškozené vagony vrátili na koleje.