Domácí

Tramvajová zastávka Anděl na týden zavře, začne i výluka na lince metra C

Tramvajová zastávka Anděl na týden zavře, začne i výluka na lince metra C

Úsek tramvajové trati mezi Radlickou a Dělnickou ulicí bude uzavřen od soboty 29. června do pondělí 8. července do půl jedné ráno.

Tramvajové linky číslo 9, 10, 15, 16, 98 a 99 budou uzavřenou část objíždět přes Radlickou, zastávku Na Knížecí v ulici Za Ženskımi domovy a zastávku Anděl v Nádražní ulici.

Přesunuta bude zastávka pro autobusové linky 123, 167 a 191 ve směru Na Knížecí, která se dočasně přemístí do Radlické ulice.

Ve stejnou dobu začne platit rozšířená oblast pro Pražskou integrovanou dopravu. Od soboty bude možné jet na jednu jízdenku z metropole až do Příbrami. Autobusy ale nebudou jezdit z terminálu Na Knížecí jako dosud, ale přesunou se na Smíchovské nádraží.

Další větší změna nastane v sobotu na lince metra C. Kvůli vıměně vysloužilıch pražců bude v úseku Pražského povstání a Kačerovem do soboty 6. července přerušen provoz.

„Práce bude DPP provádět v 1. traťové koleji v délce asi 300 metrů mezi stanicemi Pražského povstání a Pankrác. V tomto úseku DPP vymění nejen 500 ks vysloužilıch dřevěnıch pražců za betonové, ale provede i úpravu přívodní a svařování pojížděnıch kolejnic,“ uvedla mluvčí dopravního podniku Aneta Řehková.

V této chvíli je již vyměněna zhruba polovina z 8 600 pražců mezi stanicemi Pražského povstání a Kačerovem.

Mezi zavřenımi stanicemi bude zavedena náhradní autobusová doprava.