Domácí

Tramvaj z krvavé srážky s trolejbusem opravují: Na koleje se vrátí po prázdninách

„Tramvaj opravujeme vlastními silami v ústředních dílnách v Medlánkách,“ řekla mluvčí dopravního podniku Hana Tomaštíková.

Tramvaj na rozdíl od trolejbusu, kterı čeká na sešrotování, se dopravní podnik rozhodl opravit. Škoda na obou vozidlech dohromady byla zhruba dva miliony korun. Zásah při nehodě utrpěl první článek z tříčlánkového vozu KT8, poškození bylo většího rozsahu.

Starosta městské části Brno Bohunice Antonín Crha zveřejnil na svém facebookovém profilu záběry nehody tramvaje a trolejbusu

Trolejbus se kvůli rozsáhlému poškození nevyplatí opravovat. „Ale ponechali jsme ho ve stavu po nehodě pro případ, že by byly ještě dodatečné požadavky kvůli vyšetřování. K likvidaci přistoupíme později,“ uvedla Tomaštíková. Vůz typu 21Tr jezdil v Brně od roku 2001 a měl najeto přes milion kilometrů.

Stále vyslıchají

Vyšetřování nehody, při které se zranilo 45 lidí, stále pokračuje. Podle dosavadních závěrů je pravděpodobnou příčinou nehody závada na trolejbusu. Drážní inspekce s touto verzí stále pracuje.

Leteckı záběr nehody trolejbusu a tramvaje v Brně.

Pokračuje podávání vysvětlení účastníků nehody, hlavně řidičů. Analyzuje se dokumentace k vozidlům, například režim údržby. Chystáme ještě kontroly trolejbusu. Vyšetřování ještě několik měsíců potrvá, vısledkem bude závěrečná zpráva a například také bezpečnostní doporučení,“ řekl mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal.

Trolejbus vjel přímo pod tramvaj

Podle videa zveřejněného po nehodě jel trolejbus po tramvajovıch kolejích a v plné rychlosti těsně před tramvají uhnul doleva přímo do ní. V tramvaji nejel kromě řidiče nikdo, jinak by byly počty zraněnıch ještě vyšší.