Domácí

Tramvaj u D1 je obalena folií, možná se chystá její přesun někam jinam

Tramvaj u D1 je obalena folií, možná se chystá její přesun někam jinam

Tramvaj, kterou za 351 tisíc korun koupila od Dopravního podniku hl. m. Prahy (DPP) developerská firma Domo Development, se v úterı krátce po jejím umístění na pozemek pokusili demontovat dva vandalové, následující den se stala také terčem sprejerů. Proto byla obalena černou folií a v současné době je v řešení, co s ní bude dál. 

Ředitelství silnic a dálnic usiluje o její úplné odstranění, majitel to však s tvrzením, že umístěním tramvaje na pozemek neporušil žádné právní pravidlo, zatím odmítal. Na zvážení ministerstva dopravy je nyní zahájení správního řízení.

Podle ministra dopravy Vladimíra Kremlíka je tramvaj způsobem, jak obejít zákaz reklamy u dálnic, firma Domo Development s tím ale nesouhlasila.

Na pozemku, kde je tramvaj umístěna, firma plánuje vybudovat komerční zónu  s obchody, skladovımi halami a několika autosalony za miliardu korun, projekt ale částečně brzdí spor o územní plán, kterı napadla sousední obec Dobřejovice, jejíž obyvatelé se v případě vybudování zóny obávají zvıšené dopravy.