Domácí

Tragický víkend: Na silnicích zemřelo šest lidí

Tragický víkend: Na silnicích zemřelo šest lidí

Nejtragičtější víkendová nehoda se stala v noci na dnešek u Třešti na Jihlavsku. Osobní auto tam okolo 03:00 srazilo dva chodce, oba zemřeli. Řidič měl v krvi více než dvě promile alkoholu. Chodec zemřel po srážce s autem také odpoledne u Jíloviště na hlavním silničním tahu z Prahy na Strakonice.

První víkendová tragická nehoda se stala v sobotu ráno v obci Háj u Duchcova na Teplicku. Třicetiletı řidič osobního auta nepřežil náraz do stromu. V sobotu odpoledne se pak u Lulče na Vyškovsku srazilo auto s motocyklistou, kterı nehodu nepřežil. Vážné zranění utrpěla také žena, která s ním na motocyklu cestovala.

Dosud poslední smrtelná nehoda se stala dnes odpoledne v Mladé Boleslavi na kruhovém objezdu. Auto tam srazilo cyklistu, kterému už záchranáři nemohli pomoci.

Nejedná se ale o nejtragičtější letošní prázdninovı víkend. Podle policejních statistik zemřelo od soboty 13. července do neděle 14. července na českıch silnicích sedm lidí. Sedm obětí si vyžádal také minulı víkend 10. a 11. srpna.