Domácí

Tragické nehody v ČR: Řidič nepřežil náraz do zdi, svodidla se stala osudná motorkáři

Tragické nehody v ČR: Řidič nepřežil náraz do zdi, svodidla se stala osudná motorkáři

Nehoda se stala krátce před 19:00 na silnici číslo 39612. "Na místo jsme vyslali pozemní posádku, leteckou i inspektora provozu. Muž středního věku ale zemřel před příjezdem našich posádek, jeho zranění bylo bohužel příliš vážné," uvedla mluvčí.

Policie nehodu vyšetřuje, v místě se projíždí kyvadlově jedním jízdním pruhem. Dopravní komplikace se neočekávají, v místě je minimální provoz.

Při nehodě na silnici I/44 poblíž Červenohorského sedla na Šumpersku zahynul dnes odpoledne mladı motorkář. Po nárazu do svodidel se muže ani přes snahu policistů a záchranářů nepodařilo oživit. Silnice byla kvůli nehodě zhruba hodinu obousměrně uzavřena, sdělila ČTK policejní mluvčí Jiřina Vybíhalová.

Tragická nehoda se stala krátce před 15:00. Motorkář havaroval poblíž místa, kde dopravní policisté dohlíželi na bezpečnost silničního provozu a měřili dodržování povolené rychlosti. "Šestadvacetiletı řidič na motocyklu značky Aprilia během jízdy ve směru na Kouty nad Desnou narazil z prozatím přesně nezjištěnıch příčin do svodidel. Zraněnému motorkáři se ani přes veškerou snahu policistů, kteří prováděli hlídkovou činnost právě nedaleko místa havárie, projíždějící zdravotnice, dalších přítomnıch osob ani přivolanıch záchranářů, již nepodařilo pomoci," uvedla Vybíhalová.

K nehodě vyjížděly také ostatní složky integrovaného záchranného systému včetně horské služby, vzlétl i vrtulník letecké záchranné služby. "Z důvodu šetření okolností této tragické havárie byla silnice přes Červenohorské sedlo na více než hodinu uzavřena, poté policisté řídili provoz kyvadlově," uvedla mluvčí. Zcela obnovit se podařilo provoz až po 18:00.