Domácí

Tragédie v Bohumíně. Požár paneláku nepřežilo jedenáct lidí, někteří před ohněm skákali z oken

Tragédie v Bohumíně. Požár paneláku nepřežilo jedenáct lidí, někteří před ohněm skákali z oken

Bohumín (Karvinsko) Při požáru v panelovém domě v Bohumíně na Karvinsku zemřelo v sobotu jedenáct lidí, šest v hořícím bytě a pět po skoku z okna. Řekla to policejní mluvčí Karolína Bělunková. Podle dostupnıch informací se lidé před ohněm snažili zachránit skokem z oken.

„V Bohumíně došlo v odpoledních hodinách k požáru v jedenáctém patře panelového domu. V souvislosti s požárem došlo k úmrtí jedenácti osob. Všechny složky Integrovaného záchranného systému jsou na místě. Probíhá intenzivní šetření okolností a příčin této tragické události,“ uvedla Bělunková.

Podle místostarosty Igora Bruzla (ČSSD) je panelovı dům ve vlastnictví města. Bruzl řekl, že podle prvotních informací údajně nelze vyloučit, že oheň někdo založil. Jsou to ale nepotvrzené informace. Je to strašná tragédie, nic takového tady nikdy nebylo,“ uvedl Bruzl.

Podle dostupnıch informací hořelo ve třináctipatrovém panelovém domě v Nerudově ulici. „Na místě zasahuje celkem osm posádek zdravotnické záchranné služby, tři lékařské a pět nelékářskıch. V tuto chvíli na místě stále pracujeme,“ uvedl krátce před 19:30 mluvčí záchranné služby Ladislav Lang.

Připravujeme podrobnosti