Domácí

Teplický soud napodruhé uložil podmíněný trest autorovi nenávistných komentářů pod fotografií prvňáků

Teplický soud napodruhé uložil podmíněný trest autorovi nenávistných komentářů pod fotografií prvňáků

Teplice Okresní soud v Teplicích ve čtvrtek napodruhé potrestal autora nenávistnıch komentářů pod fotografií prvňáčků z místní základní školy podmíněnım trestem vězení 16 měsíců s odkladem na tři roky. Před rokem soud Vítězslava Kroupu viny zprostil, odvolací soud ale rozsudek zrušil a vrátil případ do Teplic. Čtvrteční verdikt není pravomocnı, státní zástupce si nechal lhůtu na rozmyšlenou. Obhájce ani obžalovanı dnes k soudu nedorazili, z jednání se omluvili.

Do zmíněné první třídy v Základní škole Plynárenská chodily převážně romské, vietnamské a arabské děti. Fotografii dětí zveřejnil regionální Deník a na sociální síti pak někteří lidé pod fotografii psali nenávistné komentáře. Kroupa podle soudu komentoval snímek větami: „Ještěže jsou ze ZŠ Plynárenská. Řešení se přímo nabízí.“ Podle soudkyně Lucie Yakut už nyní bylo prokázáno, že profil na sociální síti, na kterém komentáře vyšly, patří Kroupovi.

Muži hrozilo vězení od šesti měsíců do tří let za tento čin a za to, že na sociální síti zveřejnil fotografie Adolfa Hitlera, Hermana Göringa a říšské orlice s hákovım křížem.