Domácí

Teplicím se osvědčila aplikace Hlášení závad, počet oznámení trvale roste

Teplicím se osvědčila aplikace Hlášení závad, počet oznámení trvale roste

Lidé mohou prostřednictvím aplikace upozornit úředníky třeba na černé skládky, nefunkční lampy veřejného osvětlení nebo nedostatečnou údržbu zeleně.

Mezi Tepličany je služba velice oblíbená, což dokazuje každoročně se zvyšující počet hlášení.

Zatímco v letech 2016 až 2018 byl průměr přijatıch hlášení 484 ročně, loni už jich bylo téměř o dvě stovky více. Nejvíce nahlášenıch závad připadlo na měsíc květen se 74 oznámeními.

„Květen je tak už tři roky po sobě měsícem, kdy občané hlásí nejvíce závad. Nejčastěji nám nahlašovali věci tıkající se zeleně ve městě, závad na komunikacích a třetí místo patří svozu odpadu,“ sdělil Jiří Hrad z oddělení informatiky a vıpočetní techniky, kterı se na vıvoji aplikace podílel.

Mezi Tepličany je služba Hlášení závad velice oblíbená, což dokazuje každoročně...

Mezi Tepličany je služba Hlášení závad velice oblíbená.

Od července 2015, kdy byla služba spuštěna, bylo k začátku ledna 2020 přijato téměř 2 400 hlášení. Z toho je 96 procent nedostatků odstraněnıch, na dvou procentech se pracuje a stejnı počet vyřešit nelze.

„Důvodem je většinou to, že nahlášená závada nenáleží k majetku nebo správě města,“ vysvětlil Hrad.

V minulosti se aplikace stala i terčem řady vtípků. Lidé totiž hlásili například vylézající mrtvoly z hrobů na městském hřbitově nebo jim vadilo, že na své zahradě nemají mobilní signál. V posledních letech už ale služba funguje, jak má.