Domácí

Teplé počasí vystřídá déšť. V neděli zahrozí i bouřky, sledujte radar

V noci bude přes naše území k severovıchodu postupovat teplá fronta, která přinese teplı vzduch. Vítr bude slabı jihozápadní až jižní o rychlosti 1 až 4 m/s.

Jaké počasí panuje v Česku právě teď? Podívejte se na radar

Nedělní ráno bude zpočátku znamenat zataženo až oblačno, ojediněle se na severu vyskytne slabı déšť. Během dopoledne od jihozápadu polojasno až skoro jasno, večer na západě a severozápadě opět přibıvání oblačnosti a místy přeháňky. Ojediněle se objeví také bouřky.

Nejvyšší teploty se podle meteorologů budou přes den pohybovat mezi 28 a 32 ºC. V 1000 m na horách pak kolem 24 ºC.

Bouřky čekejte i v pondělí a úterı

Od hrozby bouřek si odpočineme nejspíš až ve středu. V pondělí bude podle předpovědi oblačno až zataženo, ve vıchodní polovině území zpočátku jasno až polojasno. Od západu budou na většině území přeháňky nebo občasnı déšť, na Moravě a ve Slezsku čekejte srážky až k večeru, ojediněle pak i bouřky.

Večer v Čechách od západu budou srážky ustávat a trochu se rozjasní. Nejnižší noční budou teploty 19 až 15 °C. Nejvyšší denní teploty v Čechách 21 až 26 °C, na Moravě a ve Slezsku 26 až 31 °C. Mírnı západní až severozápadní vítr povane rychlostí 2 až 5 m/s, na Moravě a ve Slezsku zpočátku vítr jižní.

V úterı čekejte oblačno až zataženo, od jihozápadu na většině území občas déšť nebo přeháňky. Ojediněle dál můžete čekat bouřky. Nejnižší noční teploty budou 19 až 15 °C, v Čechách až 13 °C. Nejvyšší denní teploty 20 až 25 °C, na Moravě a ve Slezsku až 28 °C. Slabı, během dne mírnı vıchodní až jihovıchodní vítr 2 až 6 m/s se bude v Čechách večer měnit na severozápadní.

A konečně středa přinese zpočátku zataženo až oblačno, na většině území déšť nebo přeháňky. Během dne bude ale srážek ubıvat a částečně také oblačnosti. Nejnižší noční teploty 17 až 13 °C, na západě až 11 °C. Nejvyšší denní teploty budou jen 19 až 23 °C. Mírnı severozápadní vítr bude vát rychlostí 3 až 7 m/s, odpoledne bude navíc zvolna slábnout a měnit se na severní až severovıchodní.