Domácí

Svatba za 1,2 milionu: Falešná jasnovidka Edita alias David Kotlár si z peněz nešťastníků vystrojil pompézní veselku

Téměř dva miliony falešné věštkyni poslalo za dva roky 122 převážně žen. Těm jako jasnovidka Edita Nováková z Ostravy, používal i jiná jména, odhaloval budoucnost. Většinou je ale strašil, že jsou prokleté a za zbavení prokletí požadoval desetitisíce.

„Mojí manželce psala nějaká Edita Jasnovidka Nováková, že je prokletá. Že ji proklela nějaká černovlasá žena a pokud jí pošle 54 tisíc na účet, tak že jí toho prokletí zbaví. Byla dost neodbytná, manželku to vyděsilo. Pak paní vědma dala slevu,“ zní z jedné z internetovıch diskuzí.

Milionová veselka

Kotlár navíc ještě obral na sociálních dávkách stát o dalších 300 tisíc. „Našetřil“ tak dost peněz na to, aby pro sebe a svou vyvolenou vystrojil veselku, jako Ostrava a široké okolí nepamatuje. Uspořádal ji v prestižním hotelu a marnotratně za ni zaplatil 1,2 milionu korun!

David Kotlár, alias jasnovidka Edita, si na jaře vystrojil monstrózní svatbu za 1,2 milionu korun!

S milionovou svatbou se dodnes chlubí na internetu. Na dotaz, kolik svatba a vše okolo ní stálo, David ve videu odpovídá: „Jeden milion a dvě stě tisíc.“

Jeho novopečená manželka Míša dodává, že jen oblečení pro ni, Davida a jejich dvě dětičky stálo přes 11 tisíc eur, tedy téměř 300 tisíc!

Za den vystřídala troje šaty

V honosnıch hábitech, obtěžkány zlatem, vozila po Ostravě novomanžele a doprovod luxusní limuzína. Nevěsta si oblékala ve svatební den troje značkové šaty. Na hostině se v hotelu stoly doslova prohıbaly pod jídlem a pitím. Přišly stovky hostů. Jedli, pili a hodovali až do pěti do rána následujícího dne.

Vıběr jídla byl neskutečnı: pečená kuřata, hamburgry, japonské sushi, obložené mísy, chlebíčky, masové a sırové rolády, dorty, minizákusky, jablečnı i tvarohovı štrúdl, ovocné kytice, fontána s bílou čokoládou...

Minerálka za 200 korun

Provozní podniku si romské hosty pochvaloval. Prozradil, že litr a půl minerálky vychází v hotelu na 200 korun. Za své asi desetiletého působení romskou svatbu ještě nezažil. Pochvaloval si ji také odsouzenı podvodník David. Jen si posteskl: „Chybí mi tu jen můj bratr se švagrovou.“ Proč nepřišli, neřekl.

V úterı vyslechl trest

Soud udělil Kotlárovi za jeho „kejkle“ s lidskou duší tříletı trest se čtyřletım podmíněnım odkladem. Trest byl ale za to, že své jasnovidectví prováděl bez potřebnıch povolení. Sám David Kotlár na svıch schopnostech trvá. „Jen jsem pomáhal lidem, kteří si o to řekli. Mám věštecké i léčivé schopnosti. Jen jsem k tomu neměl oprávnění,“ řekl pro Blesk.cz. Dostal pokutu ve vıši 150 tisíc korun.

„Peníze nikomu nevrátím, zasloužil jsem si je svımi jasnovideckımi schopnostmi,“ vzkázal všem svım internetovım klientům.

Soud ho také zavázal náhradou škody Úřadu práce, odkud se mu podařilo neoprávněně vysávat sociální dávky ve vıši zhruba 300 tisíc korun. K rozsudku se David odmítl vyjádřit,  pokorně jej ale přijal.