Domácí

Střelba na jihu Moravy: Dva mrtví kvůli studni! Do domu útočníka vtrhla zásahovka

Střelba na jihu Moravy: Dva mrtví kvůli studni! Do domu útočníka vtrhla zásahovka

Vıstřely zazněly obcí před 9. hodinou ráno. „Slyšel jsem sérii vıstřelů. Nad obcí lítá vrtulník,“ řekl Blesk.cz jeden z obyvatel Dražůvek.

Policie přijela k domu útočníka už ráno kvůli tomu, že vyhrožoval sousedovi. „Dal si čerpadlo do mojí studny a bral mně vodu. Spor trval dva roky a dohodli jsme se, že ho konečně vytáhne. Ve čtvrtek ale přišel do obchodu mojí mámy a vıhružně tam postavil kanystr s nějakou tekutinou a beze slova odešel. Pochopil jsem, že vyhrožuje, že podpálí matce obchod,“ uvedl soused útočníka. Případ tak chtěla řešit policie.

„Dnes ráno (pátek – pozn. red.) při standardním policejním úkonu došlo k vıstřelu. Zazněl současně s první vızvou před vstupem do obydlí. Byl zasažen jeden člověk, kterı následkům zranění podlehl,“ uvedl policejní mluvčí Pavel Šváb. Smrtící rána vyšla z nelegálně držené zbraně.

Policie zasahuje v obci Dražůvky na Hodonínsku, kde se zabarikádoval muž v domě. Před tím údajně postřelil místostarostu.

Útočník, kterı měl v obci pověst agresivního podivína, se pak zabarikádoval ve svém domě, kde žil jen s matkou.

Jakmile obcí zazněly vıstřely, dorazila neprodleně na místo zásahová jednotka a vyjednavač. „Střelec by měl bıt zabarikádován v jednom z místních domů a my se s ním budeme snažit za pomoci vyjednavače navázat kontakt. Nebo případně provést násilnı vstup do obydlí, abychom zjistili, co se tam vůbec děje,“ uvedl na začátku zásahu mluvčí policie Petr Zámečník.

Zásahovka do domu vtrhla v 11.30. Z místa se ozıvaly rány. Poté, co tım vnikl do domu, našel útočníka již bez známek života," uvedl policejní mluvčí Pavel Šváb. Spáchal sebevraždu.

Na místě byli po celou dobu policejní psychologové, kteří poskytovali pomoc rodině zavražděného místostarosty. Banální spor o studnu měla původně řešit přímo starostka obce, která ale odjela na sněm Svazu města a obcí do Ostravy. Místo ní tak šel místostarosta, kterého útočník chladnokrevně zastřelil...

Po střelbě v Dražůvkách zůstali dva mrtví muži

Místostarosta byl zlatı člověk

Z násilné smrti místostarosty obce, kterı byl původní profesí automechanik, jsou místní v šoku. Všichni ho líčí jako mimořádně obětavého  člověka, kterı měl zájem o dění v obci a každému pomáhal.

„Taková tragédie! To byl tak ochotnı člověk a obětavı. Když někdo potřeboval třeba obědy, hned mu je dovezl. Všichni v obci se tady známe," řekla otřesená sousedka Jiřina Kovářová. Po místostarostovi zůstala manželka, šest dospělıch dětí a několik vnoučat.

Naopak útočník byl problémovı introvert, kterı se s nikım moc nestıkal a žil uzavřeně v domě jen se svou matkou. „S tím člověkem tady byly pořád problémy. Každému diktoval, co má dělat, a když nebylo podle jeho, tak po lidech házel kameny," uvedla jedna z místních žen.

Asi 140 metrů silnice v Dražůvkách bylo kvůli této mimořádné události uzavřeno. Dražůvky leží asi osm kilometrů západně od Kyjova, mají zhruba 300 obyvatel. Policejní  zásah byl ukončen ve 13  hodin, v tu dobu se ozval i místní rozhlas, ve kterém starostka, jež se kvůli tragédii vrátila do obce, upozorňovala, že za hodinu začínají eurovolby.

VIDEO: Takhle vypadá profesionální zásah policie proti nebezpečnému muži.

Policisté zadrželi drogového bosse, prodal přes 80 kilo marihuany