Domácí

Strážník udeřil ženu do obličeje, až upadla na zem. Prý ho urazila

Strážník udeřil ženu do obličeje, až upadla na zem. Prý ho urazila

Útok strážníka v pražské městské části Řepy na mladou ženu v roušce na telefon natočila kamarádka napadené. Video pak vložila na Facebook. Na záznamu je vidět, že strážník ženu zakrytou rouškou udeřil. Dívka se svalila na zem. Není jasné, co konfliktu předcházelo.

Když napadená vstala a řekla, že má událost natočenou, pohrozil jí znovu: „To si ze mě děláš prdel? Chceš facku?“ Pak se vrátil po jejích vıčitkách k vykání. „Přijde vám to profesionální, se ke mně takhle chovat? Mě tady urážet?“ řekl.

„Seděli jsme s kamarády ve čtyřech u rybníka v Řepích (v rouškách a v místě, kde nebyli žádní jiní lidé), když na nás někdo zavolal hlídku. Přijeli ze dvou stran, dohromady jich přišlo pět nebo šest. Začali se chovat agresivně a vyhrožovali nám pokutou, na což samozřejmě měli právo, uvědomujeme si, že jsme porušovali vyhlášku a tedy toto jejich chování absolutně nevyvracím,“ napsala napadená ve sdílenému videu.

Kromě úderu se podle ženy strážník dopustil i dalšího násilí, kdy jednomu z kamarádů napadené dal pěstí do obličeje.

„Strážníkovu fyzickému napadení nepředcházela z naší strany absolutně žádná agrese, slovní urážení nebo snad zasahování do jeho osobního prostoru. Po celou dobu nám taky odmítal sdělit své jméno nebo identifikační číslo, o které jsme ho opětovně žádali,“ popsala také napadená.

Co agresivnímu chování předcházelo, ani co následovalo po ukončení videa není jasné. Redakce iDNES.cz se snažila kontaktovat městskou policii, ale zatím bez vısledku.