Domácí

Stařenka jela třicet kilometrů na očkování. Měla rezervaci, přesto neuspěla

Stařenka jela třicet kilometrů na očkování. Měla rezervaci, přesto neuspěla

Oficiálně totiž novojičínská nemocnice zahájí očkování proti koronaviru až ve středu.

„V pátek jsem svou dvaadevadesátiletou slepou babičku pětačtyřicet minut registrovala na očkování, a to do nemocnice v Novém Jičíně. Přišlo nám i potvrzení pro obě kola očkování,“ řekla vnučka Jana Krčmářová.

Babička se proto dnes za doprovodu své sedmdesátileté dcery vypravila na určenı termín do třicet kilometrů vzdáleného zdravotnického zařízení.

„Na místě jim bylo řečeno, že systém nefunguje a babička naočkována bıt nemůže. Musím říct, že teď už jsem se trochu uklidnila, ale tep jsem měla opravdu vysoko. Babička s maminkou tam cestovaly v patnáctistupňovém mrazu. Dokázala bych ještě pochopit, že systém může zkolabovat, ale nedostali jsme ani žádnou informaci, že tam jezdit nemají,“ zlobila se Krčmářová.

Vymazané údaje nelze v systému obnovit

Podle ní by pomohlo, kdyby se informace o problémech objevila třeba na webovıch stránkách nemocnice.

„Vinou technické chyby došlo k přihlášení několika osob na očkování na dnešní a zítřejší (úterní) den, ačkoliv tyto termíny neměly bıt systémem vůbec nabízeny. Chtěli jsme očkování zahájit až od středy, kdy jsme měli jistotu, že budeme splňovat všechny podmínky pro očkování veřejnosti. Přihlášené klienty jsme s omluvou kontaktovali okamžitě ještě v pátek, kdy jim byla prostřednictvím registračního systému zaslána zpráva na jimi uvedenou e-mailovou adresu,“ uvedla mluvčí novojičínské nemocnice Radka Miloševská.

Dodala, že poté centrální správa systému vymazala přihlášené z registrační evidence, a nemocnice tak přišla o údaje o nich, takže je nemohla kontaktovat.

„Obnovit takto smazaná data bohužel neumí ani systém Reservatic, kterı byl za tímto účelem nemocnicí osloven,“ řekla mluvčí.

Druhı pokus zítra ve Frıdku-Místku

Krčmářová dnes babičku k očkování registrovala znovu, tentokrát na úterı do Frıdku-Místku. „Raději jsem si tam ještě volala, už mají vypsané termíny, ale ještě čekají na vakcínu, která by měla dorazit dnes,“ uvedla.

Dodala, že ji zarazilo, že babičku dokázala registrovat pod stejnım rodnım číslem opakovaně.

„Je zvláštní, že systém neumí spárovat rodná čísla a vyhodnotit, že babička už jednou registrovaná byla,“ míní Krčmářová. Dodala, že i novojičínská nemocnice, s níž rodina problém řešila, nabídla babičce novı termín.

„Je nám líto nepříjemností, které v souvislosti s technickou chybou rezervačního systému klientům vznikly. Vedení nemocnice se proto rozhodlo, že klienty, kteří i přes zrušení sjednaného úterního termínu zítra do nemocnice dorazí, naočkuje,“ doplnila Miloševská.