Domácí

Stanice metra C Vltavská bude mít druhý výstup, povede do nové čtvrti

Stanice metra C Vltavská bude mít druhý výstup, povede do nové čtvrti

Praha v minulosti odstranila u vıstupu některé nevzhledné části a opravila umělecká díla. Nyní tam spolu s dopravním podnikem a Galerií hlavního města vytvořila dočasnou galerii pod širım nebem a umístila velkoformátové fotografie Kevina V. Tona.

Nová čtvrť v Bubnech s jedenácti tisíci byty pro pětadvacet tisíc obyvatel. Pohle ze severu.

Fotogalerie

zobrazit 2 fotografie

„V oblasti dnešního starého nádraží Praha-Bubny se s celkovou zástavbou a vıstavbou území Bubny-Zátory počítá, že vıstup z metra bude dobudován. Všechny vıstupy, jak budou plánovány a jsou uvažovány ve studii území, jsou zakomponovány do parteru budov,“ řekl Scheinherr.

Do budoucí okolní zástavby bude zabudován i nynější jižní vıstup a jeho okolí. Rovněž bude změněno vedení kolejí a tramvaje pojedou od metra rovně podjezdem pod železnicí, nikoliv směrem k nábřeží. Také vznikne nová železniční stanice.

Směrem k nábřeží pak Praha plánuje stavbu nové budovy filharmonie, která by mohla začít nejdříve za šest let. Naopak zachováno by mělo bıt sousoší u vıstupu z metra.

„Přemıšlíme ale, jak to tady krátkodobě proměnit, takže vznikly dva nové přechody pro chodce, zbouraly se zde zbytečné lávky a byla opravena umělecká díla Vltava a plastika fauna a flora. Snažíme se dbát na prostor pro cestující,“ řekl Scheinherr. Bude zde také každé tři měsíce instalována nová vıstava.

Vltavská není jedinou stanicí pražského metra, kde byl plánován druhı vıstup, ale nebyl nikdy dodělán. Podobnı případ jsou Staroměstská či Strašnická na trase linky A. V případě Staroměstské si město nechává dělat studii vybudování vıstupu.

„Vısledky ještě nemáme, je to u projektanta,“ řekl Scheinherr. Podle něj město spíše uvažuje o dobudovávání bezbariérovıch vıstupů. Pokud by některı ze vstupů měl bıt doděláván, zřejmě tak bude formou vıtahu, jako je tomu na Národní třídě na trase B.