Domácí

Správa železnic zveřejnila video z večerní nehody. Z vlaků jsou trosky

Správa železnic zveřejnila video z večerní nehody. Z vlaků jsou trosky

V úterı večer narazil osobní vlak CityElefant s více než stovkou cestujících do stojícího nákladního poštovního vlaku. Zemřel strojvedoucí osobního vlaku, zraněno bylo přes 30 lidí. Škodu na osobním vlaku Drážní inspekce odhaduje na 40 milionů Kč.

Nehoda poškodila tři železniční vozy pošty. Dva byly po nehodě umístěné v železniční stanici Českı Brod a zásilky z nich byly přeložené do náhradních vozidel. Třetí vůz, do kterého narazil osobní vlak, byl srážkou nenávratně poničen.

Příčinou úterní tragické srážky vlaků na hlavním koridoru u Českého Brodu bylo nejspíš selhání člověka. Strojvedoucí osobního vlaku projel návěstidlem na červenou, i když jde o velmi dobře zabezpečenou trať, a narazil do stojící poštovní soupravy.

Provoz vlaků u Českého Brodu byl po třinácti hodinách částečně obnoven. Dnes po 10:30 tudy projel první vlak sníženou rychlostí. Některé vlaky jedoucí z Prahy jsou dál odkloněny přes Nymburk, vlaky do hlavního města jezdí přes Benešov.

Po 08:00 se hasičům podařilo havarované a značně poškozené soupravy od sebe odtrhnout a začali je odtahovat. Při prvním pokusu se dvěma lokomotivami brzy ráno se soupravy odtrhnout nepovedlo. Na místo proto zamířily další dvě a začalo také rozřezávání kusů soupravy autogenem.