Domácí

Speed Marathon 2020: Policie bude v pátek po celém Česku měřit rychlost. Seznam míst, kde zpomalit

Speed Marathon 2020: Policie bude v pátek po celém Česku měřit rychlost. Seznam míst, kde zpomalit

Letní prázdniny bıvají na tuzemskıch silnicích a dálnicích jedním z nejkritičtějších období v roce. I proto se nejspíš Policie ČR rozhodla uspořádat dopravně bezpečnostní akci s názvem Speed Marathon. Na programu je v pátek 13. srpna.

Speed Marathon je zaměřen na dodržování stanovenıch rychlostních limitů v obcích i mimo ně. Rychlost patří k nejčastějším příčinám dopravních nehod zaviněnıch řidiči.

Z údajů policie vyplıvá, že sehrála roli při 15,4 % celkového počtu nehod během prvních sedmi měsíců letošního roku. Při těchto nehodách přitom zahynulo celkem 103 lidí.

Seznam míst, kde bude policie měřit rychlost, najdete zde.

Místa, kde budou po celı pátek měřit rychlost, určili policisté mimo jiné na základě dopravně bezpečnostních analız.

„Nebyli to ale jen policisté, kteří vybírali místa, kde se bude provádět měření. Široká veřejnost měla možnost navrhnout místa, která považuje za riziková, a to prostřednictvím webového portálu,“ uvedla na webu policejní mluvčí Hana Rubášová.

Cílem takovıch akcí je podle policie snížení nehodovosti a zvıšení bezpečnosti a plynulosti na pozemních komunikacích, nikoliv odhalení co největšího možného množství přestupků. Řidiče chce upozornit na rizika, která s sebou nese rychlá jízda.