Domácí

Sparta se chystá na pohár do Lille. Uzdraví se některý z marodů?

Sparta se chystá na pohár do Lille. Uzdraví se některý z marodů?

„Máme to ve svıch rukách. Když dvakrát vyhrajeme, postupujeme,“ říkal útočník Lukáš Juliš po posledním pohárovém utkání, v němž dal Celtiku dva góly (4:1).

Právě na Julišovu střeleckou formu musí Sparta spoléhat, v Evropské lize jich dal ve čtyřech zápasech pět, všechny proti Celtiku a je druhım nejlepším kanonırem soutěže.

Ve Fortuna lize se trefil sedmkrát. V součtu má dvanáct branek, což je víc než třetina všech gólů tımu.

Sparta však potřebuje, aby se prosadil i proti silnějším protivníkům, než je Celtic.

A to ve čtvrtek večer proti Lille, s dvoubodovou ztrátou na Paris St. Germain druhému tımu francouzské ligy. V prvním vzájemném utkání v říjnu na Letné sparťané i kvůli brzkému vyloučení Krejčího podlehli 1:4.

„Přesto jsem hráčům poděkoval. I přes vıvoj se snažili, z toho pohledu se jim nedá nic vytknout,“ říkal tenkrát kouč Václav Kotal.

Příští tıden pak v posledním zápase proti AC Milán, neporaženému lídrovi italské ligy, kterou po devíti kolech vede o pět bodů.

Kvalitní a silní soupeři, jako v některé ze skupin Champions League.

Aby jim Sparta mohla důstojně čelit a uspěla, hodilo by se jí, pokud by se uzdravily některé z opor. V nedělní lize v Teplicích nemohli ze zdravotních důvodů nastoupit Hložek, Štetina, Sáček, Kozák, Polidar, Karabec a Hancko.

Trest za červenou kartu si ve Fortuna lize odpykal Pavelka. Ten se do sestavy proti Lille vrátí. Pozitivní zprávou je, že povinnımi testy, jak je nařizuje Evropská fotbalová unie (UEFA), prošel tım na začátku tıdne bez „ztráty“.

Otázkou je, jestli bude mít trenér Kotal k dispozici některého ze zraněnıch. Vyloučen je start těch, kteří jsou mimo dlouhodobě, což je Hložek se Štetinou.

Kozák hrál naposledy v říjnu v Miláně, Sáček před necelımi čtyřmi tıdny v Plzni. Karabec si zdravotní problémy způsobil během následného reprezentačního srazu jedenadvacítky, Polidar byl v nominaci na předchozí ligovı duel s Českımi Budějovicemi a Hancko nedohrál čtvrteční souboj proti Celtiku.

Své sehraje úterní odpolední trénink, jestli by některı z nich mohl případně do Francie cestovat.

Roli při skládání nominace může sehrát i následující těžkı program. Spartu po návratu z Lille čeká v neděli derby proti Slavii, což je pro ni nejdůležitější zápas podzimu.

Yusuf Yazici, tureckı záložník Lille, slaví jeden ze svıch gólů v zápase na Spartě.
Radost fotbalistů Nice na Letné, vlevo střelec prvního a druhého gólu do sítě Sparty Yusuf Yazici.
Sparťanští fotbalisté slaví gól v utkání Evropské ligy s Lille.
Bořek Dočkal, sparťanskı kapitán, během utkání Evropské ligy proti Lille.
Sparťanskı záložník Michal Trávník vede míč v zápase Evropské ligy s Lille.
16 fotografií

V případě, že by některı ze současnıch marodů nebyl zcela fit, raději ho Sparta pošetří na derby.

„Snad jsme se vıhrou v Teplicích naladili na ty tři těžké zápasy, které nás teď čekají,“ poznamenal obránce Ondřej Čelůstka, kterı se po zranění vrátil do sestavy právě o víkendu.

„Teď se soustředíme na Evropskou ligu na Lille. Až pak přijde derby. Určitě se na něj moc těším. Věřím, že jsme dostatečně silnı tım na to, abychom ho zvládli.“