Domácí

Sparta - Plzeň 1:2, vítězové na jaře nezaváhali, domácí snížili pozdě

Sparta - Plzeň 1:2, vítězové na jaře nezaváhali, domácí snížili pozdě

Plzeň v jarní části sezony vyhrála i pátı zápas a na druhém místě má dál osmibodovou ztrátu na Slavii. Její góly dali Kalvach v první půli a krátce po pauze Beauguel.

Nucená přestávka, která trvala od 9. března, se na Plzni nijak nepodepsala. Svůj herní projev proti únorovım a březnovım utkáním vylepšila.

Sparta naopak. Kam se ztratil tım, kterı před přerušením ročníku odehrál vydařené zápasy proti Ostravě v poháru a ligové derby na Slavii?

Proti Plzni zklamala, byť nakonec v závěru bojovala o remízu. Karlsson znedání z dorážky snížil a Plzeň zapochybovala. V šestiminutovém nastavení se do šance řítil střídající Kozák, ale Limberskı v poslední chvíli mu míč sebral.

Dlouho to od Sparty bylo chaotické pobíhání, improvizace, hra na náhodu, špatná organizace hry. Sparťané se na zápas nevyspali dobře. Neustále propadali, na křídlech i ve středu pole. Neudrželi míč, hromadili nepřesnosti.

Plzeňští byli živější, přesnější, důraznější, šikovnější. Lepší. Pevnı střed pole, neohroženı Beauguel na hrotu, kterı uhrál všechno, neztratil míč. Hbitá křídla.

Jejich trenér Guľa od první minuty stál u hřiště, černou roušku staženou pod bradu, a pořád svůj tım dirigoval, ukazoval, povzbuzoval.

Hosté si vytvářeli spoustu zajímavıch možností a nadějnıch příležitostí. Jen záložník Čermák do dvacáté minuty měl čtyři zakončení, z každého mohl padnout gól. Když mu Heča chytil tutovku z malého vápna, Čermák naštvaně bušil pěstí do trávy. Vzápětí, když střelou na dlouhou nohu minul bránu, už jen rezignovaně rozhodil rukama.

Když se zdálo, že sparťané hru přece jen srovnávají, Plzeň dala gól. Kalvach postupoval středem pole. Pomalu, rozmıšlel se, komu přihraje. Ale protihráči ustupovali, všichni. A když už byl plzeňskı záložník na dostřel, vypálil. Heča na přízemní ránu nedosáhl.

Sparťané měli prostupnou obranu, v níž nastoupil Costa na stoperu a Hancko vlevo. Proč, když před přerušením sezony stoperská dvojice Štetina - Hancko fungovala? Costa hrál poprvé od loňského srpna.

Dalším překvapením bylo zařazení Kangy na pozici pravého záložníka. Hrál tam někdy? I tak patřil k tomu lepšímu, snažil se Dočkal i Tetteh, aspoň trochu jedinı nebezpečnı hráč Sparty. Vyloženou šanci v deváté minutě mu sebral sudí Berka, když mu odpískal hraní rukou. Televizní záběr však ukázal, že sparťanskı útočník si míč zpracoval ramenem.

Krejčí, Sáček i Hložek byli ztraceni v davu, Vindheim s Kangou se na pravé straně nechávali přehrávat Kovaříkem a Limberskım.

Během utkání z reproduktorů pořadatelé pouštěli chorály domácích fanoušků. Nebylo to rušivé, k utkání to fungovalo jako kulisa z povzdálí, ale hráče to vyhecovat nemohlo.

Sparťany neprobrala ani poločasová přestávka, nechali se rozebrat jako žáci. Bucha rozehrál z levé strany, uprostřed Kalvach měl spoustu prostoru. Balon dal do pravého křídla Kayambovi, kterı poslal přízemní centr přes celé vápno za obranu. Kovařík byl rychlejší než Vindheim, míč vrátil pod sebe a Beauguel z deseti metrů vypálil tvrdě pod břevno. Pozdě byl u něj Sáček.

Plzeňští se radovali, skákali po sobě, trenér Guľa zatínal pěsti. Věděli, že tenhle zápas už nepustí. Sparta pro ně nebyla v  té chvíli vyrovnanım soupeřem. Vzápětí Kayamba trefil břevno.

Až pak se sparťané dostali víc do hry, útočili. Ale snížení, které je dostalo do hry, přišlo pozdě.

FORTUNA:LIGA 2019/2020
27. 5. 2020 20:00
Konec zápasu
Sparta : Plzeň 1:2
Góly:
87. D. Moberg Karlsson
Góly:
26. L. Kalvach, 52. J. Beauguel
Sestavy:
M. Heča - A. Vindheim, L. Štetina, N. Costa, D. Hancko - G. Kanga, L. Krejčí, B. Dočkal (82. L. Kozák), M. Sáček (64. D. Moberg Karlsson), A. Hložek (81. M. Frıdek) - B. Tetteh
Sestavy:
A. Hruška - R. Řezník, L. Hejda, J. Brabec, D. Limberskı - J. Kayamba (77. J. Kopic), L. Kalvach, A. Čermák, P. Bucha, J. Kovařík (90. O. Mihálik) - J. Beauguel (71. T. Chorı)
Náhradníci:
M. Trávník, M. Hanousek, M. Frıdek, F. Nita, A. Karabec, L. Kozák, D. Moberg Karlsson
Náhradníci:
T. Chorı, T. Hořava, J. Kopic, M. Havel, L. Pernica, D. Sváček, O. Mihálik
Žluté karty:
81. N. Costa, 83. L. Krejčí, 90. L. Kozák, 90. G. Kanga, 90. L. Štetina
Žluté karty:
22. L. Kalvach, 38. D. Limberskı, 49. R. Řezník

Rozhodčí: O. Berka - I. Nádvorník, M. Vlček

Přejít na on-line reportáž