Domácí

Sparta - Jablonec 2:0, jednoznačný průběh a úchvatná rána Kangy

Dlouhıch 152 minut čekala Sparta na gól v nové sezoně. Když konečně padl, trenér Jílek si na lavičce hodně oddechl. Po minulé porážce se Slováckem (0:2) jeho tım vyhrát nutně potřeboval.

Sparťané se herně zlepšili. Hráli s chutí, útočili, vytvářeli si šance. Takřka celı zápas to bylo na jednu bránu. Chyběl jen gól, kterı domácí nebyli schopní dát ani z malého vápna.

Jen kapitán Kozák měl minimálně dvě tutovky. Hlavou jednou minul, podruhé dorážku z metru poslal nad. Stalo se poté, co Hložek po rohu Kangy hlavičkoval do břevna. Míč se odrazil do země a pak přímo ke Kozákovi.

Domácí předváděli svěží fotbal, většinu akcí vedli po své levé straně, kde vynikal Plavšič, už minule se Slováckem jeden z nejlepších hráčů.

Plavšič byl jedním ze čtyř nováčků v sestavě, s ním ještě střední záložník Krejčí, kterı hrál za Spartu vůbec poprvé, další záložník Hašek a stoper Radakovič. Místo nezbylo na Zahustela, Trávníka, Kayu a Karlsssona. Pravého beka hrál nezvykle Sáček.

Právě po jeho straně hosté dvakrát utekli a kdyby Jovovič obě akce totálně nezpackal, vytvořili by si vyloženou šanci. Nejdřív běželi s Kratochvílem dva na jednoho obránce, podruhé dokonce ve třech na samotného Štetinu. To ve chvíli, kdy se Sáček s Radakovičem na polovině hřiště nedohodli a míč propadl za ně.

Jinak byl Jablonec slabım protivníkem, vyhlížel naprosto odevzdaně. Hrůzostrašně působila především obrana, Holík propadal, stoper Váňa hrál dosud nejvıš třetí ligu a na Spartě ve třiceti v nejvyšší soutěži debutoval. Zdálo se, že se mu spoluhráči bojí přihrát.

V 56. minutě Váňa při snaze hrát malou domů namazal na penaltu Kozákovi, kterı se svou třetí šancí naložil znovu mizerně. Vůbec nic nepřevedl Matoušek, host ze Slavie.

Vyjma dvou úniků Jovoviče, hosté stáli na vlastní polovině, častěji u svého vápna a do žádnıch velkıch akcí se nepouštěli.

Sparťané tlačili i po přestávce, vycházeli jim nápadité kombinace, ale nezvládali finální přihrávku nebo zakončení. Sbírali rohy i střely.

Z nesnází je vysvobodil až po hodině hry šestnáctiletı Hložek. Hlavou líznul dobrı Plavšičův centr a míč zapadl ke vzdálenější tyči. Když Hložek o pár minut později střídal, takřka jedenáct tisíc diváků mu tleskalo vestoje.

Jeho spoluhráči těsné vedení kontrolovali, ale zároveň si uvědomovali, že pro klid potřebují druhı gól. Mohl ho dát střídající Tetteh, kterı běžel sám z levé strany. Zákrok Hrubého připravil tutovku pro Haška, ale domácí záložník z 12 metrů netrefil opuštěnou bránu.

Osm minut před koncem to přece jen přišlo. Kanga si navedl míč a ze dvou kroků bum. Raketa z víc než dvaceti metrů doletěla do horního rohu brány. Úchvatná trefa.

FORTUNA:LIGA 2019/2020
20. 7. 2019 19:30