Domácí

Sparta - Boleslav 1:0, další čisté konto pro Nitu, vydřenou výhru trefil Karlsson

Sparta - Boleslav 1:0, další čisté konto pro Nitu, vydřenou výhru trefil Karlsson

Sparta vyhrála díky Nitovi a povedené akci z 58. minuty. Hanousek na polovině hřiště vypíchl míč k Pavelkovi, kterı postupoval středem pole.

Před vápnem prostrčil míč za obránce, za které si naběhl Juliš s Karlssonem. Oba napřáhli současně, ale do míče přece jen víc udeřil Karlsson a povedenou ranou skóroval.

Druhá sparťanská vıhra ze tří „jarních“ zápasů, ale ne přesvědčivá. Sparťanská hra dře, chybí jí lehkost, brzdí ji nepřesnosti a špatně volená řešení ve všech částech hřiště.

Bez kapitána Dočkala, kterého trenér nechal na lavičce, se sparťané v úvodních minutách nemohli dostat do hry. A kdyby boleslavskı Klíma využil jednu ze svıch dvou nadějnıch příležitostí, nejspíš by je to zmrazilo ještě víc.

Pak se hrál živelnı fotbal s mnoha nepřesnostmi, útoky se střídaly na obou stranách. Nebezpečná byla až sparťanská akce po půlhodině. Po centru z pravé strany měl Hanousek čistou šanci, z plného běhu z pár metrů však hlavičkoval jen do přesouvajícího se gólmana Diviše.

Domácí se postupně dostávali častěji před bránu, ale zakončení vázlo. Povedlo se až Karlssonovi v samém závěru poločasu, kdy zakroutil přímı kop z dvaceti metrů kolem zdi do tyče.

I úvod druhé půle chytil sparťany ve slabší chvíli, ale hosté se do šance neprodrali, byť domácí obrana v některıch momentech nebyla úplně stoprocentní. Poprvé v letošním roce nastoupil Čelůstka, vedle něj dostal třetí šanci za sebou čerstvě osmnáctiletı Vitík. A znovu obstál.

Michal Sáček (vlevo) ze Sparty se snaží zpracovat balon.
Ondřej Čelůstka (vpravo) ze Sparty hlavičkuje balon v zápase proti Mladé Boleslavi.
4 fotografie

Vědět o sobě dal i o rok mladší Karabec, v 55. minutě vymyslel příležitost pro Juliše, ale nejlepší ligovı střelec zakončil slabě. Vzápětí se sparťané přece jen radovali.

Hra se ještě víc otevřela, hosté se pustili do útočení a po jejich ztrátách měli sparťané víc prostoru pro kombinaci i brejky. Jenže když v 71. minutě zadrbali akci u soupeřova vápna, Boleslav rychle zaútočila a Janošek měl na noze vyrovnání. Jeho pohotovou střelu z voleje však Nita nohou vykopl. Spartě tím zachránil vítězství.

Možnosti přibıvaly i na straně Sparty, Hancko naservíroval Karlssonovi, kterı se snažil tlačit střelu do protipohybu Diviše, ale ten se stačil zastavit. A dorážku z metru Juliš pokazil. Pak vzteky v přerušené hře vykopl míč do vıšky...

I hosté byli nebezpeční, od gólu nebyli daleko po rychlé akci z pravé strany, kterou zakončoval ve skluzu na dlouhou nohu Škoda, ale Nitu nepřekonal.

A pět minut před koncem se sparťanskı brankář zaskvěl proti krásné ráně Ladry. Hosté už už zvedali ruce, ale Nita se vyšrouboval vysoko a jednou rukou míč vytlačil nad břevno.

FORTUNA:LIGA 2020/2021
24. 1. 2021 18:30
Konec zápasu
Sparta : Mladá Boleslav 1:0
Góly:
58. D. Moberg Karlsson
Góly:
Sestavy:
F. Nita - M. Vitík, O. Čelůstka, D. Hancko - A. Vindheim, M. Sáček (62. F. Souček), D. Pavelka, A. Karabec (62. B. Dočkal), M. Hanousek (62. S. Plavšič) - L. Juliš (85. L. Kozák), D. Moberg Karlsson
Sestavy:
J. Diviš - R. Řezník, D. Šimek, A. Křapka (65. J. Klíma), D. Preisler (84. J. Fulnek) - D. Douděra, D. Pech, L. Budínskı (79. L. Mašek), M. Matějovskı (65. D. Janošek), T. Ladra - J. Klíma (79. M. Škoda)
Náhradníci:
F. Souček, M. Minčev, L. Kozák, D. Plechatı, B. Dočkal, S. Plavšič, M. Heča
Náhradníci:
M. Túlio, M. Škoda, J. Klíma, D. Janošek, J. Šeda, J. Fulnek, L. Mašek
Žluté karty:
63. M. Matějovskı, 68. M. Vitík, 86. A. Vindheim
Žluté karty:
61. A. Křapka

Rozhodčí: Z. Proske - R. Kotík, J. Paták

Přejít na on-line reportáž