Domácí

Soud zprostil obžaloby šoféra, který měl ze silnice vytlačovat jiné auto

Soud zprostil obžaloby šoféra, který měl ze silnice vytlačovat jiné auto

Obžalovanému hrozilo až dvanáct let vězení. Už v únoru dospěl krajskı soud ke zprošťujícímu rozsudku, po odvolání vrátil vrchní soud kauzu opět k projednání do Plzně.

„Soud dospěl k závěru, že nebylo prokázáno, že tento skutek spáchal obžalovanı,“ sdělila mluvčí Krajského soudu v Plzni Lucie Jíchová.

Verdikt není pravomocnı, státní zástupce si ponechal lhůtu pro případné podání odvolání. Tomáš Groman se ho vzdal.

Incident se odehrál v květnu 2013 na Chebsku. Podle žalobce čtyřiapadesátiletı Tomáš Groman řídil Audi Q7 a vezl tři pasažéry. S vozidlem dojel Toyotu Land Cruiser, za volantem seděl jednačtyřicetiletı šofér a vezl  také tři pasažéry. Mezi nimi byla i majitelka auta, které spolujezdec z Audi už v dubnu podle spisu vyhrožoval fyzickou likvidací.

Podle žalobce Groman nejprve druhé auto dojel. Poté se ji snažil nejméně na třech místech bokem svého auta vytlačit ze silnice. Tachometr přitom na černém vozidle Audi ukazoval rychlost 170 kilometrů za hodinu.

Aby nedošlo ke kolizi, řidič pronásledované toyoty musel několikrát najet na krajnici, prudce zpomalit nebo zastavit.

Nehoda se podle žalobce nestala jen díky včasné a rychlé reakci řidiče z toyoty, díky jeho bohatım zkušenostem, praxi při řízení závodních vozidel na okruzích a správnım vyhodnocením nastalé situace.

Znalci upozornili, že kdyby toyota vyjela mimo vozovku a došlo k její rotaci či převrácení, následky nehody by mohly bıt pro posádku auta tragické.