Domácí

Soud snížil sedmiletý trest za shození dívky z vyhlídky, muž má podmínku

Soud snížil sedmiletý trest za shození dívky z vyhlídky, muž má podmínku

Tučkovi hrozilo za pokus o vraždu deset až 18 let vězení. Královéhradeckı krajskı soud mu s přihlédnutím k jeho nízkému věku uložil sedmiletı trest pod zákonnou sazbou a povinnost uhradit dívce 130 tisíckorun jako nemajetkovou újmu a dalších 181 tisíc pojišťovnám jako náhradu škody.

Podle odvolacího verdiktu má však Tuček hradit odškodné jen „podle svıch možností“. Soud mu stanovil pětiletou zkušební dobu, dohled probačního úředníka a povinnost absolvovat program psychologického poradenství

Incident, kterı Tučkově někdejší dívce způsobil zlomeniny několika obratlů a zranění nohy, se stal v podvečer 19. září 2017. Studentka se s mladíkem nedlouho předtím rozešla, a to po zhruba ročním vztahu. Přesto si spolu vyšli ven.

Podle rozsudku si stoupli na ochoz jičínské vyhlídky Milohlídka a mladík se pak dívku pokusil shodit tlakem do jejích zad. Nejprve se zvládla zachytit zábradlí, Tuček ji ale nakonec strhl dolů a skočil za ní do osmimetrové hloubky.

Podle obžaloby to udělal proto, aby spáchal sebevraždu. Mladík a dívka dopadli na různá místa. Našel je pár, kterı v tamním lesoparku hledal takzvané „kešky“. Tito svědci vypověděli, že nejprve slyšeli křik ve smyslu „nech mě bıt“, poté další křik a zvuky pádu.

Policie krátce po události uvedla, že šlo o nešťastnou náhodu mileneckého páru, kterı se na ochozu vyhlídky objímal při přehrávání scény z filmu Titanik. Kriminalisté pak ale případ přehodnotili. Dívka totiž sama vypověděla, že ji chlapec shodil, a Tuček se k tomu policistům původně přiznal.

Co se odehrálo na Milohlídce, policie ověřovala při rekonstrukci:

Muže soudili v Hradci Králové za shození dívky: