Domácí

Šokující záběry z Václaváku! Záchranáři bojují o život popáleného muže, měl trpět depresemi

Šokující záběry z Václaváku! Záchranáři bojují o život popáleného muže, měl trpět depresemi

Čtyřiapadesátiletı muž se v horní části Václaváku zapálil kolem třetí hodiny odpoledne, uhasili ho kolemjdoucí. „Viděla jsem ho zdálky. Přiběhla jsem a říkala si - pane bože, ten člověk opravdu hoří! Začala jsem ho hasit, byl z něj cítit benzín. Vlasy mu shořely. Myslela jsem, že je mrtvı, vůbec nemluvil,“ popsala novinářům roztřesená svědkyně, která také zavolala záchranáře.

„Posádky poskytly na Václavském náměstí neodkladnou péči popálenému muži. Záchranáři pacienta s popáleninami na cca 30 % těla uvedli do umělého spánku a se zajištěnımi dıchacími cestami transportovali do Fakultní nemocnice Královské Vinohrady,“ uvedla tisková mluvčí pražské záchranky Jana Poštová.

Zpráva bratrovi a pátrání

Muž, kterı se na Václavském náměstí zapálil, před před činem poslal svému bratrovi zprávu s tím, že chce odejít v duchu Jana Palacha. „Jeho bratr proto zalarmoval policii, která se ho snažila lokalizovat přes mobilního operátora," uvedl pro Aktuálně.cz místostarosta Prahy 1 Petr Hejma (STAN) s tím, že informace k případu má coby místostarosta městská části Prahy 1 pro bezpečnost, u kterého se data sbíhají.

„Ale lokalizace nikdy není úplně přesná. Lze určit, že ten člověk se pohybuje v okruhu zhruba tří set metrů. Policisté tedy muže hledali, byli hodně blízko a dobíhali tam," dodal Hejma pro Aktuálně.cz. Muž měl podle informací zpravodajského serveru trpět depresemi.

Tady záchranáři ošetřují vážně popáleného muže: