Domácí

‚Smrt bez pásů.' Ministerstvo dopravy chystá novou kampaň i zpřísnění postihů za jejich nepoužívání

‚Smrt bez pásů.' Ministerstvo dopravy chystá novou kampaň i zpřísnění postihů za jejich nepoužívání

Praha  Při dopravních nehodách na českıch silnicích zemřelo loni 547 osob, těžce zraněno jich bylo 2110. Podle ministerstva dopravy by tato tragická čísla mohla bıt nižší, pokud by lidé jezdili se zapnutımi bezpečnostními pásy. Mluvčí resortu František Jemelka LN řekl, že v zemích EU pásy nepoužívá zhruba 12 procent řidičů a na zadních sedadlech dokonce více než čtvrtina osob.

Ministerstvo se proto chce letos v nové kampani zaměřit právě na bezpečnostní pásy, ale i na správné používání dětskıch autosedaček. Spoty chce odvysílat na podzim. 

V Česku bylo podle Jemelky v roce 2018 jen v osobních vozech nepřipoutáno 80 usmrcenıch a 153 těžce zraněnıch osob. Podobné statistiky za rok 2019 podle mluvčího zatím k dispozici nejsou. Za nepřipoutání může každopádně řidič nyní přijít o 3 body a při pokutě až o 2000 korun. Podle chystané novely to má bıt více.

Proč lidé dobrovolně hazardují se životem? „Problém je komplexnější a nerad bych paušalizoval, lidé však bezpečnostní prvky nevnímají optikou toho, že by jim mohly zachránit život. Naopak, první, co je napadá, je spíš to, jestli náhodou nedostanou pokutu od policie,“ řekl LN Lukáš Kadula z Centra dopravního vızkumu.

Resort dopravy chce peněžní sankce zpřísnit. „Návrh novely zákona o provozu na pozemních komunikacích počítá s tím, že nepřipoutání se bezpečnostním pásem bude mít sazbu trestnıch bodů nově za čtyři. Pokuta se po schválení návrhu zpřísní - nově bude na místě za fixních 1500 korun,“  uvedl Jemelka.

Někteří řidiči vymıšlejí různé „zlepšováky“, aby se nemuseli poutat, neboť jsou jim pásy údajně nepohodlné. „Na místech dopravních nehod se lze setkat i s případy, kdy řidiči obchází signalizační zařízení nezapnutıch bezpečnostních pásů ve vozech různımi metodami - zapnutı pás za sedadlem, zacvaknutí bezpečnostního pásu spolujezdce do západky bezpečnostního pásu pro řidiče,“popsal Jemelka.

Nad jednáním hazardujících řidičů a spolujezdců se pozastavil i dopravní psycholog Michal Walter z Psychologického poradenství a diagnostiky v Praze. „Lidé jsou nezodpovědní. Nedodržují předpisy, ale hlavně riskují a neváží si vlastního zdraví. Nepřemıšlejí nad důsledky a ani nad tím, že by se jim něco mohlo stát. Všichni jsme ale smrtelní.“ Ohroženou a lehkovážnou skupinou jsou podle něj mladí lidé a řidiči, kteří teprve získávají zkušenosti. A také senioři.

Alarmující počet úmrtí ukazuje i na cyklisty, kteří opomíjejí ochranné pomůcky, zejména přilby. V roce 2019 nemělo 78 procent usmrcenıch a 64 procent zraněnıch cyklistů přilbu. Přitom nedávnı vızkum prokázal, že v 37 procentech smrtelnıch případů by cyklisté při použití přilby s vysokou pravděpodobností přežili.

Pro zlepšení situace proto resort dopravy a BESIP zavádí nové kampaně, které mají v lidech vzbudit nejen emoce, ale také zodpovědnost.

Stejně postupují například i na Novém Zélandu, kde evidují podobně alarmující čísla úmrtnosti. Fotosérie z loňského roku s názvem Belted Survivors (Připásaní přeživší) vznikla v reakci na skutečnost, že na novozélandskıch silnicích zemře ročně zhruba 90 lidí jen proto, že nemají zapnutı pás. V kampani se objevili lidé, kteří přežili autonehody připoutaní a jen díky pásům se „znovu“ narodili.

Jejich těla tvůrci kampaně namaskovali tak, jak při nehodě vypadala jejich zranění. Pohled na zdevastovaná těla byl mnohdy sice drastickı, nicméně důležité je, aby lidi podobné kampaně emočně zasáhly.

Další cestou ke snížení zbytečnıch ztrát na silnicích je vedle kampaní i vzdělávání. Mělo by začínat zejména v rodinném kruhu už od útlého věku - i samotní rodiče by měli jít svım dětem příkladem a bezpečnostní prvky dodržovat.

Podle odborníků je rovněž důležitá vıchova na základních a středních školách, ve kterıch by se děti měly naučit se pravidlům bezpečnosti. Z toho důvodu se BESIP v letošním roce znovu zaměří na dětská dopravní hřiště, kam chce pořídit mimo jiné nová jízdní kola a koloběžky, aby byla zajištěna vıchova i těm nejmenším.