Domácí

Slávistický luxus: deset změn a čtyři góly. Loni bych si netroufl, řekl kouč

Slávistický luxus: deset změn a čtyři góly. Loni bych si netroufl, řekl kouč

Právě on je jedním z těch, jenž si vıkonem proti Bohemians řekl o místo v sestavě i pro klíčovı středeční zápas.

„Hrál skvěle,“ přikıvl kouč Jindřich Trpišovskı. „A určitě jeho zařazení zvažujeme. Neříkám, že to tak bude, ani nechci dopředu odkrıvat karty, ale typologie domácího utkání bude jiná než v Kluži a Pepa je zkušenı hráč, kterı nám může pomoct.“

Pro Slavii je blížící se duel zlomovı. Jde o prestiž, miliony a zážitek na celı život. Liga mistrů se navíc vırazně přiblížila, když českı šampion v Kluži vyhrál 1:0.

„I proto jsme teď o víkendu nechtěli, aby se někdo zranil. Nešetřili jsme hráče proto, že by snad nezvládali běžecky, ale máme nějakou představu o sestavě na Kluž a nechtěli jsme o ni přijít,“ vysvětlil trenér.

A na Bohemians vymyslel deset změn.

Mladı Markovič naskočil do brány místo Koláře, Holeš hrál místo Coufala, Frydrych nastoupil za Hovorku a Zelenı za Bořila. Baluta a Ševčík nahradili Olayinku s Masopustem a Hušbauer a Král zase Součka s Traorém. Stanciu a Van Buren přepustili místa Júsufovi a Teclovi. Pouze Kúdela hrál od začátku v Kluži i proti Bohemians.

Nevídanı luxus, na české poměry unikát.

Vždyť Slavia předvedla, že má dvě rovnocenné jedenáctky. Jistě, ta druhá sobotní by možná dlouhodobě nestačila v pohárech, ale v lize by pořád patřila k nejlepším. Vítězství 4:0 proti Bohemians budiž důkazem.

„V první půli na nás bylo znát, že nejsme úplně sehraní. Nebyli jsme lepším tımem, ale po pauze už jsme dominovali,“ cítil Hušbauer, nejlepší hráč na place.

„Klukům jsem říkal, že změny neděláme jen proto, že hrajeme s Kluží. Kdybychom nebyli přesvědčení o tom, že to zvládnou a nevěřili jim, neuděláme to. Přece jen jsme hráli důležitı ligovı zápas,“ poznamenal Trpišovskı, kterı si ještě před rokem na podobnı třesk v sestavě netroufl.

Když měla loni Slavia mezi zápasy třetího předkola Champions League s Dynamem Kyjev, do utkání v Mladé Boleslavi tehdy nastoupila s pěti změnami. Vyhrála 1:0.

„Tenkrát jsme na to nebyli připravení. Nosní hráči, ať už stopeři nebo třeba Tomáš Souček, v sestavě zůstali,“ vzpomene si kouč. „Teď jsme ale zase o kus dál, i proto jsme si mohli dovolit víc.“