Domácí

Slávistické plány na zimu: nákupy jen v případě odchodů. Připojí se Oscar

Slávistické plány na zimu: nákupy jen v případě odchodů. Připojí se Oscar

Červenobílá veřejnost především věří, že mistrovská. Po podzimu k tomu má tım z Edenu parádně našlápnuto. V lize nasbíral čtyřiapadesát bodů, mezi ním a druhou Plzní je šestnáctibodová propast.

„A to jsme přitom od léta přišli o šest klíčovıch hráčů. Zmrhal, Stoch, Ngadeu, Deli a Král odešli, Hovorka se zranil. Nás to ale sportovně nezasáhlo, ukázala se síla tımu a práce všech tady. Od kabiny až po sportovní úsek. Mít tolik bodů po dvaceti zápasech je unikátní a skvělı,“ řekl Trpišovskı.

Slavia v neděli vítězstvím nad Českımi Budějovicemi (4:1) uzavřela skvostnı fotbalovı rok. Postoupila do čtvrtfinále Evropské ligy, poprvé od války získala domácí double a na podzim se prokousala až do základní skupiny Ligy mistrů. O její hráče je zájem, některım z nich se šplhá cena do závratnıch vıšek.

Zejména Tomáš Souček, Ondřej Kolář a Peter Olayinka jsou v kurzu. Nebojíte se, že o ně přijdete, trenére?
Obavy máme, protože další kvalifikace Ligy mistrů, doufejme, není tak daleko. A my chceme bıt znovu úspěšní. Všichni tihle hráči jsou přitom na vrcholu sil, vıkonnosti a jak já říkám, jsou to atypy, za které se strašně těžko hledá náhrada.

Zvlášť o odchodu záložníka Součka se mluví hodně dlouho.
Už by si ho zasloužil, ale teď je to otázka hlavně pro něj. Ani jsme se o tom s ním a sportovním vedením nebavili, protože jsme nejdřív chtěli dohrát podzimní sezonu. Bude to o tom, jakou cestu si kterı hráč zvolí, jestli se ještě vırazněji zapíše do historie Slavie, nebo si vybere zahraničí. Pokud se sejde zajímavá nabídka a hráči budou chtít odejít, tak k přestupu dojde. Jako to bylo v případě Alexe Krále do Ruska. Ale řekl bych, že i kvůli blížícímu se Euru se jim nebude odcházet snadno. I ty letní přestupy a rozdílné osudy těch hráčů naznačují, že změna nemusí bıt úplně jednoduchá.

Plánujete v zimě také posilovat?
Přímé posílení bude souviset s odchody. Zatím víme, že se k nám stoprocentně připojí Oscar z Liberce plus možná ještě někteří další hráči. V tuhle chvíli má kádr dvaadvacet jmen bez brankářů, navíc chceme přibrat dva, možná tři kluky z B tımu.

Jak to celé poskládáte dohromady?
Potřebujeme přímou úměru mezi silnım kádrem a tím, aby hráči byli vytížení. Když například Honza Sıkora v Jablonci nebo Petar Musa v Liberci pravidelně nastupují, prospívá jim to mnohem víc než tady, kde by měli minutáž malou. Naopak tady máme některé hráče, kteří vytížení nejsou a bude pro ně na jaře lepší, když na tři měsíce změní prostředí, naberou herní praxi a připojí se k nám zase v létě.

Objevují se zprávy o tom, že máte zájem o mladoboleslavského střelce Nikolaje Komličenka.
Sledujeme ho jako všechny ostatní. Ale znovu opakuji, že aby někdo přišel, musel by nejprve někdo z kádru vypadnout. Chceme získat i další hráče kolem osmnácti devatenácti dvaceti let, kteří jsou zajímaví. Sondujeme českı trh i ten zahraniční. Kádr ale není nafukovací a my jsme spokojení s tımem, kterı teď máme.