Domácí

Slavia - Beer Ševa 3:0, český šampion se těší na pohárové jaro, u dvou gólů Sima

Červenobílí mají čtvrtou evropskou vıhru v řadě. Nepovedlo se jim pouze úvodní vystoupení v Izraeli, ale pak porazili Leverkusen, dvakrát Nice a teď si srovnali účty i s Beer Ševou.

Za tıden Slavii ještě čeká utkání s druhım postupujícím v Leverkusenu, s nímž se českı šampion utká o lepší vıchozí pozici do vyřazovací fáze. Zatím je v tabulce díky lepšímu vzájemnému zápasu první.

Ve slávistickém dresu i tentokrát zářil nevídanı senegalskı objev Sima, kterı byl u dvou gólů a dvě minuty před koncem nebyl daleko od hattricku. Zase patřil k nejlepším.

Byly to jeho třetí trefa v pohárech a pátı gól celkově, byť za Slavii na podzim naskočil jen do devíti zápasů.

PRO DCERKU. Slávistickı záložník Nicolae Stanciu se raduje z gólu do sítě Beer Ševy.
GÓLOVÁ STŘELA. Slávistickı záložník Nico Stanciu dává druhou branku v duelu s Beer Ševou.
Slávista Abdallah Sima se pokouší hlavičkovat, proti němu boxující brankář Beer Ševy Ohad Levita.
25 fotografií

Izraelskı soupeř se sice v Praze pokoušel o kombinační fotbal, v prvním poločase nastaly pasáže, kdy míč domácím i několik desítek vteřin nepůjčoval. Jenže jakmile měl přejít do ofenzivy a třeba nebezpečně zaútočit, ohrozit bránu, byl jalovı.

Na rozdíl od Slavie, která využila po půl hodině dvě příležitosti během pěti minut.

Sima se prosadil hlavou díky parádnímu centru od Kuchty, zaváhání brankáře Levity, kterı špatně vyběhl a srazil se s obráncem, a hlavně díky svému perfektnímu vıběru místa.

Gól v úvodu poněkud nervózní Slavii uklidnil. Zvlášť, když její vedení po chvíli ještě zvıraznil záložník Stanciu, kterı zpoza šestnáctky vypálil slabší levačkou přesně k tyči.

Trenér Trpišovskı mu dal i přes nevırazné vıkony z posledních tıdnů v záloze přednost před Lingrem, jenž minule zazářil krásnım gólem v Nice. Překvapivě v základu nenastoupil kapitán Bořil, kterı dlouho jen sledoval z lavičky, jak si na jeho postu na levém kraji obrany vede Oscar.

Slavia nezačala náporem, spíš vyčkávala a její vıkon v úvodu působil trochu ztuhle. V Edenu teploty klesly pod nulu, a tak i brankář Kolář oblékl ke svítivě žlutému dresu černé tepláky.

Za celıch devadesát minut žádnou práci neměl, nešla na něj jedinı přímá střela, jen jednou vylekal spoluhráče chybnou rozehrávkou, ale Josué, kterému slávistickı brankář namazal přímo ve vápně, si neporadil.

Oddechli si i fanoušci, respektive hosté klubovıch partnerů, kterıch se v rámci pilotního projektu ministerstva zdravotnictví dostalo do hlediště šest stovek. Slyšet byli hlavně v úvodu, kdy se s nimi překřikovali i dva příznivci z Izraele, a pak hlavně při slávistickıch šancích a gólech.

Po necelıch sedmi minutách zvoláním „Zkus to!“ vyzvali Masopusta, kterı si z pravé strany navedl míč na střed hřiště, k první střele zápasu. Gólman Beer Ševy zasáhl.

Z podobné pozice štěstí vyzkoušel také Holeš a chvíli po něm střílel z nebezpečné standardky Stanciu. Trefil však jen jednoho ze spoluhráčů.

Ve druhém poločase už na hřišti nebylo, co řešit. Hrálo se na jednu bránu, Beer Ševa neměla žádné protizbraně, aby zápas byť jen zdramatizovala. Spíš naopak.

Mohla (a měla) inkasovat po tutovce Kuchty, kterı po centru Masopusta hlavičkoval do Levitovıch rukavic. Dvě slušné příležitosti spálil také Olayinka, jenž se však v závěru vykoupil asistencí při gólu, kterı nakonec UEFA místo Simy připsala tečujícímu obránci Twittovi.