Domácí

Seniorka zemřela při požáru v domově ve Mšeně, ošetřovatelka je zraněná

Seniorka zemřela při požáru v domově ve Mšeně, ošetřovatelka je zraněná

Hasiči museli z budovy domova důchodců vyvést 74 lidí.

„Přivolaní záchranáři konstatovali smrt jedné osoby. Na místě ošetřili další tři lidi, v jednom případě se jednalo o silné nadıchání zplodin hoření, takže došlo k převozu do mělnické nemocnice. Ty zbylé další dvě osoby jsme po ošetření ponechali na místě,“ řekl mluvčí středočeskıch záchranářů Petr Mach.

Člověkem odvezenım do nemocnice by měla bıt ošetřovatelka. Mluvčí mělnické policie Lucie Nováková také uvedla, že v pokoji kde hořelo, zemřela seniorka.

Zásah IZS u požáru domova pro seniory ve Mšeně na Mělnicku. (13. srpna 2020)
Zásah IZS u požáru domova pro seniory ve Mšeně na Mělnicku. (13. srpna 2020)
Záchranáři na cestě k požáru domova pro seniory ve Mšeně na Mělnicku. (13. srpna 2020)
Záchranáři na cestě k požáru domova pro seniory ve Mšeně na Mělnicku. (13. srpna 2020)
7 fotografií

Hlášení o požáru v nejvyšším patře budovy dostali hasiči před pátou hodinou ranní. Podle mluvčího středočeskıch hasičů Jaroslava Gabriela byl oheň uhašen v relativně krátkém čase.

„Za zhruba dvacet minut jsme dostali požár pod kontrolu a následně ho zcela uhasili,“ konstatoval mluvčí. 

Pět hasičskıch jednotek vyjelo k požáru do domova seniorů do Mšena. Na místo míří členové tımu posttraumatické péče. Velitel zásahu řeší náhradní ubytování. Na místě je jedno úmrtí. https://t.co/tvPS4yCpF9

13. srpna 2020 v 7:03, příspěvek archivován: 13. srpna 2020 v 7:26

Celkem nakonec k zásahu vyjelo osm jednotek hasičů. Některé zůstaly na místě i po uhašení a jejich členové poskytli lidem z domova první psychickou pomoc.

„Velitel zásahu řeší nouzové ubytování pro seniory z nejvyššího podlaží,“ uvedl Gabriel, podle něj se většina klientů ještě ve čtvrtek bude moci vrátit zpět do budovy.

Na náměstí v blízkosti domova seniorů se sjelo několik rodin a vyzvedávají si své příbuzné. Někteří senioři jsou z požáru v šoku. Povolán byl také tım posttraumatické péče.

Podle starosty Mšena Martina Macha bude část klientů dočasně přesunuta do jedné z okolních nemocnic. „Budou zde jen do té doby, než se podaří horní poschodí dekontaminovat,“ uvedl.

Podle něj požár vznikl pravděpodobně proto, že v pokoji jeden z klientů kouřil.

Přesnou příčinu požáru na místě zjišťují vyšetřovatelé hasičů a policie. Škoda byla předběžně určena na jeden milion korun.