Domácí

Senior vyměnil na procházce poníka za slivovici, pátrači ho našli v příkopu

Senior vyměnil na procházce poníka za slivovici, pátrači ho našli v příkopu

Podle informací, které policie nyní zveřejnila, si čtyřiasedmdesátiletı muž z Dřevnovic na Prostějovsku vyšel se zvířetem v sobotu 21. listopadu po patnácté hodině. Když se ale ani do osmi večer nevrátil, obrátila se jeho manželka na policii.

„Ta uvedla, že muž na procházky s poníkem chodí běžně, ale většinou jen v okolí bydliště, a dosud se vždy vrátil. Vzhledem k věku pohřešovaného, jeho zdravotnímu stavu a počasí policisté místně příslušného obvodního oddělení v Němčicích nad Hanou okamžitě zorganizovali pátrací akci,“ uvedl policejní mluvčí František Kořínek.

Nasazeni byli mimo jiné také psovodi se služebními psy a zapojili se i policisté z Jihomoravského kraje, jehož hranice se hned za obcí nachází. Právě tam se nakonec seniora podařilo najít.

„Muž ležel v příkopu u silnice mezi Dřevnovicemi a Chválkovicemi na Hané. Prvotní podezření, že se stal obětí dopravní nehody, bylo záhy vyloučeno, neboť policistům sdělil, že do příkopu spadl poté, co byl oslněn protijedoucím vozem,“ nastínil Kořínek.

Následně se ukázalo, že roli zřejmě sehrál i alkohol, k němuž senior přišel nezvyklım způsobem. Za lahev slivovice, kterou posléze vypil, totiž vyměnil svého zvířecího společníka.

„Po vyšetření přivolanımi záchranáři byl muž vrácen domů k manželce a pátrací akce byla ukončena,“ uzavřel policejní mluvčí.