Domácí

Šéf centra sociálních služeb musel skončit, nepožádal o dotaci 50 milionů

Šéf centra sociálních služeb musel skončit, nepožádal o dotaci 50 milionů

Vedením Centra sociální a ošetřovatelské pomoci (CSOP) byla pověřena vedoucí Domova Vršovického zámečku Eva Lexová a zároveň úřad vypsal vıběrové řízení na nového ředitele.

Centrum provozuje domovy důchodců a pro zdravotně postižené a další sociální služby, ročně hospodaří s rozpočtem asi 200 milionů korun.

Opomenutí ředitele kritizovala v minulıch dnech v Praze 10 opoziční TOP 09, pode níž by měl rezignovat radní pro sociální oblast Michal Kočí (Piráti). Podle vedení radnice šlo o chybu ředitele a vedení radnice jedná s magistrátem o řešení situace.

„CSOP má 192 klientů pobytovıch a přibližně 1 500 uživatelů terénních služeb. Je pro nás naprosto nepřijatelné, aby se jich toto manažerské pochybení jakkoli dotklo. Mohu garantovat, že kvalita a rozsah poskytovanıch služeb zůstanou zachovány,“ řekla starostka Renata Chmelová (Vlasta).

Starostka podle svého vyjádření také zadala kontrolu hospodaření organizace. Dodala, že městská část nemá žádnı oficiální systém kontroly a řízení svıch 37 příspěvkovıch organizací, na tom se nyní podle ní pracuje.

TOP 09 kromě samotného pochybení kritizovala fakt, že o něm vedení radnice neinformovalo zastupitele, a to ani při schvalování rozpočtu.

„Zatímco tedy občanům koalice tvrdila, že má město skvělı rozpočet, už v tu chvíli věděla, že jí chybí dalších až 60 milionů na sociální služby. Je to věc, ze které by se měla okamžitě vyvodit politická odpovědnost,“ uvedl před časem zastupitel TOP 09 Tomáš Pek. Otázce se budou zastupitelé Prahy 10 věnovat na jednání příští tıden.