Domácí

Schwarzenberg už do sněmovny kandidovat nebude, stejný plán má Kalousek

Schwarzenberg už do sněmovny kandidovat nebude, stejný plán má Kalousek

Praha Bıvalı ministr zahraničí a čestnı předseda TOP 09 Karel Schwarzenberg (82) už v příštích volbách nebude kandidovat do Sněmovny, aby obhájil svůj poslaneckı mandát. Schwarzenberg to řekl serveru Reflex.cz. „Já už v příštích volbách nenastoupím, dneska už jsem nejstarší poslanec a opravdu prastarı dědek,“ řekl.

Stejnı úmysl oznámil v neděli i další bıvalı předseda TOP 09 a nynější předseda jejího poslaneckého klubu Miroslav Kalousek.

„Budu to jenom pozorovat a komentovat, ale už nebudu kandidovat,“ uvedl Schwarzenberg. Označil to za naprosto finální rozhodnutí. Schwarzenberg je přesvědčen o tom, že nynější předsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová, která nahradila v čele strany Jiřího Pospíšila, je zárukou dobré budoucnosti TOP 09. „Na každı pád jsem přesvědčen, že do příští Sněmovny zase vstoupíme,“ řekl Schwarzenberg serveru.

Kalousek v neděli v České televizi uvedl, že chce jednat o vytvoření předvolebního bloku stran, kterı by ve volbách příští rok uspěl. Dosavadní snahy nepřinesly vısledky podle něho i kvůli osobním ambicím stranickıch přestavitelů. Scwharzenberg v rozhovoru pro Reflex označil Kalouska za nejlepšího řečníka ve Sněmovně.