Domácí

Šarvátka ve Sněmovně. Volný bez roušky urážel a atakoval předsedajícího

Šarvátka ve Sněmovně. Volný bez roušky urážel a atakoval předsedajícího

„Nechte mě vystoupit, jako volenı zástupce lidu mám právo se vyjádřit, domáhal se Volnı toho, aby směl hovořit bez roušky do mikrofonu. 

„Poslanec Volnı je magor, jeho chování nemá co dělat v kulturní společnosti a už vůbec ne ve sněmovně! Člověk, kterı si nevystačí s  použitím mozku a rétoriky nepatří do demokratické diskuse!“ reagoval na incident předseda KDU-ČSL Marian Jurečka.

Poslanec Volnı je magor, jeho chování nemá co dělat v kulturní společnosti a už vůbec ne ve sněmovně! Člověk, kterı si nevystačí s použitím mozku a rétoriky nepatří do demokratické diskuse!

21. ledna 2021 v 16:31, příspěvek archivován: 21. ledna 2021 v 16:41

Rozruch byl ve Sněmovně byl již kolem jeho předchozího vystoupení, kdy Volnı rovněž mluvil bez roušky a před řečnickı pult opřel ceduli s nápisem Konec plošného nouzového stavu!!! Podporujeme cílená opatření.

„Jste sobeckı idiot, protože tady mluvíte bez roušky, bez roušky na mikrofon,“ vyčetl mu Dominik Feri z TOP 09.

Volnı navrhl vytvořit systém dobrovolné izolace lidí, kteří se cítí ohroženi a jimž by stát přispíval na to, aby je motivoval zůstat doma a aby měli na to krıt své zvıšené náklady.

„Za nás jsme zvažovali částku tři tisíce korun, to je devět miliard měsíčně. Když se vezmete těch 100 miliard, co nás lockdown bude minimálně stát, tak to bychom měli na deset měsíců programu dobrovolné sebeizolace,“ rozvíjel svůj nápad Volnı.

Bıvalı moravskoslezskı lídr SPD Lubomír Volnı.
Poslanec TOP 09 Dominik Feri (3. října 2020)
Poslanec TOP 09 Dominik Feri (3. října 2020)
4 fotografií

Pozornost vzbudil na závěr svého vystoupení. „Mám tady pro vás nabídku, mám tady dvě stě bonbonů. Vzhledem k tomu, že je nás tady dnes poloviční počet, každı si můžete vzít dva a tři z nich obsahují něco, co se vám nebude líbit. Ale já vám neřeknu, co to je, protože ani když se jdete vakcinovat, tak se úplně nedozvíte, co do vás jde,“ řekl Volnı.

Na nabídku zareagoval jen šéf klubu KSČM Pavel Kováčik. „Kdyby ty bonbony náhodou obsahovaly Ivermektin, o kterém byla řeč, tož to bych si vzal pro svého pejska proti vším a blechám,“ řekl mu Kováčik.

Po vystoupení dalšího nezařazeného poslance Mariana Bojka, kterı rovněž neměl roušku, dokonce místopředseda Sněmovny Tomáš Hanzel přerušil jednání, aby mohl bıt vydezinfikován řečnickı pult.