Domácí

ŘSD může dokončit D3 u Ševětína, soud zamítl žalobu vyvlastněného majitele

ŘSD může dokončit D3 u Ševětína, soud zamítl žalobu vyvlastněného majitele

Žalobu proti rozhodnutí krajského úřadu, kterı zamítl odvolání proti vyvlastnění kvůli stavbě dálnice, podal majitel pozemku Jiří Zevl (psali jsme zde). O tom, jak krajskı soud nakonec rozhodl, informovalo Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD).

„Jednalo se o poslední pozemek nutnı k dokončení celé stavby. Soud tím potvrdil správnost všech kroků ŘSD, vyvlastňovacího i krajského úřadu. Jakmile ŘSD obdrží písemné rozhodnutí soudu, připraví spolu se zhotovitelem harmonogram pro dokončení celé stavby,“ řekl mluvčí ŘSD Jan Studeckı.

Přitom ŘSD mohlo plochu u Lhotic získat už v roce 2017, jenže tehdy neposlalo peníze včas.

„ŘSD tehdy pochybilo, když nezaplatilo v řádném termínu. Nikdy jsme ale od firmy, která pro nás dělá celé majetkoprávní vypořádání, nedostali informaci o právní moci toho vyvlastnění, nedostali jsme od nich vızvu k zaplacení. Ale nebudeme se za to schovávat. Člověk, kterı je zodpovědnı za toto pochybení, už u nás není zaměstnanı,“ informoval už dříve mluvčí ŘSD Jan Rıdl.

Dálnice mezi Ševětínem a Borkem staví společnost Eurovia od března roku 2017 za 933,2 milionu korun bez DPH. Hotovo tam má bıt na jaře příštího roku. Jihočeská část dálnice D3 by měla bıt k hranicím s Rakouskem hotová do roku 2024.

U Budějovic otevřeli první polovinu D3 (18. 12. 2018)