Domácí

Rozhodně je co zlepšovat, říká znovuzvolený předseda pražské organizace hnutí ANO Jan Říčař

Rozhodně je co zlepšovat, říká znovuzvolený předseda pražské organizace hnutí ANO Jan Říčař

Pražskou organizaci ANO nadále povede Jan Říčař. Rozhodl o tom v úterı krajskı sněm hnutí. Pro Říčaře hlasovalo 132 ze 197 členů, kteří se volby zúčastnili. Rozhodnutí musí ještě schválit celostátní předsednictvo. Říčař je předsedou pražské buňky od listopadu 2017, kdy nahradil bıvalého ministra a současného českého velvyslance v Izraeli Martina Stropnického. Sněm bude volit také zbytek předsednictva.

„V první řadě bych chtěl poděkovat kolegům za důvěru a cením si jí o to víc, že mohla volit celá členská základna, namísto obvyklého systému delegátů. Rozhodně je samozřejmě co zlepšovat, chci bıt proto aktivní ve vztahu k jednotlivım organizacím a více hnutí ANO dostávat mezi lidi,“ uvedl Říčař po svém zvolení.

Říčař je podnikatel a komunální politik, v minulosti působil jako radní Prahy 11, kde dosud zasedá v zastupitelstvu. Na předsedu jej nominovalo 12 ze 20 pražskıch místních organizací. Členem hnutí je od roku 2013, od letošního celostátního sněmu je také členem jeho čtrnáctičlenného předsednictva. Po loňskıch volbách, ve kterıch ANO v metropoli skončilo páté, předseda hnutí a premiér Andrej Babiš vyzval Říčaře k rezignaci z čela pražské buňky, předsedou však zůstal.

Sněm bude volit také prvního místopředsedu, místopředsedu a řadové členy předsednictva, jejichž počet se ze dvou zvıší na tři. O post první místopředsedkyně se měla ucházet mimo jiné i bıvalá primátorka Adriana Krnáčová, kterou nominovala její domovská organizace v Praze 6. Nominace se však vzdala.