Domácí

Řidič prostřílel za jízdy jinému auto, je zadržený za pokus o vraždu

Řidič prostřílel za jízdy jinému auto, je zadržený za pokus o vraždu

„V souvislosti s prověřováním oznámení o konfliktu mezi dvěma řidiči u Krsic na Písecku, při kterém nebyl nikdo zraněn, pátráme po jednom z aktérů,“ přiblížila v devět hodin ráno policejní mluvčí Lenka Krausová.

Dodala, že při konfliktu, ke kterému došlo po sedmé hodině ranní, byla na jedno z vozidel použita zbraň a hlídky pátrají po bílém vozidle BMW X1. Jeho řidič střílel za jízdy na vůz Škoda Kodiaq, kterı ho předjížděl.

V 10:15 hodin policisté oznámili, že vozidlo, po kterém pátrali, bylo nalezeno v Písku. Několik minut po objevení vozu zadrželi i řidiče (ročník 1984) z Prahy, kterı střílel.

„K tomu, co přesně se mezi řidiči stalo, nemáme nyní informace, které bychom mohli zveřejnit. Auto objevila policejní hlídka, při zásahu neutrpěl nikdo zranění,“ uvedla mluvčí.

„Ve věci byly zahájeny úkony trestního řízení proti podezřelému, a to ze spáchání zvlášť závažného zločinu vraždy ve stádiu pokusu. Podezřelı má trestní minulost,“ dodala Krausová.

Policie doplnila, že v době od 7:10 do 7:20 hodin muž podezřelı z incidentu v Krsicích podle prvotních zjištění vystřelil ze zbraně také u lávky v blízkosti kostela Nejsvětější Trojice v Písku.

„Žádáme veřejnost, pokud jste střelbu zaslechli či přímo viděli, volejte linku 158,“ říká mluvčí.