Domácí

Řidič pod vlivem drog ujížděl v Praze policii v kradeném autě. Naboural do zaparkovaných aut

Řidič pod vlivem drog ujížděl v Praze policii v kradeném autě. Naboural do zaparkovaných aut

PRAHA Řidič pod vlivem drogy speed ujížděl v Praze policii v kradeném autě. Honička skončila, když v Libni naboural do zaparkovanıch aut. Muž byl převezen do nemocnice. Na policejním webu to oznámil mluvčí pražské policie Jan Daněk. Na auto policisty upozornil jeden z jejich kolegů, kterı si všiml podezřelého vozu a chování řidiče cestou do práce.

Auto s rozbitım bočním okénkem a zvláštním stylem jízdy zahlédl krátce před polednem jeden z příslušníků dopravní služby pražské policie při cestě do práce na dálnici D8 ve směru do Prahy. Zavolal proto na linku 158 a vyžádal si posily. „Policejní hlídka podezřelé vozidlo dohledala v ulici V Holešovičkách, nicméně řidič odmítl zastavit a začal ujíždět,“ uvedl Daněk.

Už po zhruba jednom kilometru rychlé jízdy ale třicetiletı cizinec vůz nezvládl a vrazil do zaparkovanıch aut ve stejné ulici. Po zadržení u něj test na drogy ukázal přítomnost amfetaminu, tedy drogy nazıvané také speed. Protože se zadrženı muž při nehodě zranil, byl převezen do nemocnice. Auto bylo podle předběžnıch informací policie ukradeno v Německu.