Domácí

Řidič kombajnu zabloudil v Brně, z labyrintu ho vyvedli strážníci

Řidič kombajnu zabloudil v Brně, z labyrintu ho vyvedli strážníci

Na tísňovou linku zavolal řidič krátce před půlnocí a popsal svou svízelnou situaci.

„Po žních na Prostějovsku projížděl Brnem a potřeboval se dostat na Vysočinu. Když ovšem s přibližně čtyři metry širokım zemědělskım strojem dojel do líšeňské Drčkovy ulice, znejistěl a nevěděl kudy dál,“ přiblížil mluvčí Městské policie Brno Pavel Šoba.

Řidič proto zastavil u krajnice a počkal, až přijedou strážníci. „Za pár minut u něj byla hlídka ze služebny ve vıchodní části města a s přihlédnutím k šířce techniky naplánovala nejvhodnější trasu. Řidiči kombajnu tak stačilo, aby v dalších minutách následoval služební vozidlo,“ dodal Šoba.

Hlídka šoféra doprovázela na trase dlouhé asi deset kilometrů. Rozloučili se v Jihlavské ulici. „Řidič hlídce poděkoval a ujistil ji, že její další pomoc už nebude potřebovat,“ uzavřel mluvčí.

Podobnou situaci nedávno řešili také policisté v Pardubicích. Doprovod navigoval obsluhu sklízecí mlátičky se zapřaženou kosou do uličky, kde neměla šanci projet. Po obou stranách ulice totiž trvale parkují auta. Přesto se navigátor pokusil tam řidiče kombajnu navést. Stroj pak několik minut blokoval Rokycanovu ulici.