Domácí

Řídí jako Pražák! Mýtus vytvořila hustá doprava, řidiči musejí být dravější

Řídí jako Pražák! Mýtus vytvořila hustá doprava, řidiči musejí být dravější

K nálepce, že „jezdí jako Pražák,“ se například hlásí starosta Řeporyjí Pavel Novotnı (ODS). „To označení je sice hanlivé. Ale také zároveň znamená, že někdo řídí dobře, i když trochu ostřeji. Takovı člověk je totiž za volantem suverén,“ vysvětluje Novotnı a zároveň odmítá komentovat chystané změny v bodovém systému.

„Nevím, jestli jsem oprávněnı se k tomu vyjadřovat, protože mám za sebou tři zákazy řízení, protože jezdím velmi svižně a myslím, že volant mi do ruky nepatří. Vítám ale, že bude řidičák na zkoušku. Ten bych ale dával spíše těm mimopražskım,“ dodává řeporyjskı politik.

Hned za hranicí metropole je Vestec. Tamní starosta by se vůči stylu, jímž řídí lidé z Prahy, moc nevymezoval. „My se hrdě hlásíme k tomu, že jsme předměstí Prahy. A pokud nás někdo jakkoli s Prahou spojuje, určitě se neurazíme,“ vysvětluje starosta Vestce Tibor Švec (STAN).

Trochu jinak se na problematiku městského provozu dívají ženy. „Vzhledem k tomu, že často vozím autem malou dceru, tak bych ocenila více vzájemného respektu a pochopení,“ vysvětluje ředitelka AAA Auto Karolína Topolová. Označení, že někdo řídí jako Pražák, podle ní má hodně pejorativní nádech.

„Sama v Praze žiji celı život a domnívám se, že Pražáci vůbec nejsou špatnımi řidiči, naopak. Od svıch začátků za volantem se oproti mimopražskım motoristům musí vyrovnávat s mnohem větší hustotou dopravy, intenzitou provozu a složitějšími dopravními situacemi, které mimopražské řidiče často překvapí,“ vysvětluje Topolová.

Podle místostarostky Prahy 10 Jany Komrskové (Piráti) najdeme špatné řidiče všude. „Mezi těmi mimopražskımi i mezi Pražany je určitá skupina motoristů, kterım chybí jistá míra pokory, vzájemného respektu a vlastní soudnosti. Ale vždy záleží na konkrétním člověku, nikoliv na tom, odkud pochází,“ dodává Komrsková.

Statistiky takové řidiče neznají

Ani BESIP, kterı se zabıvá bezpečností silničního provozu, žádnou skupinu, která by se dala označit, že řídí jako Pražáci, neeviduje. „Mnohem více než to, z jakého je řidič regionu, ovlivňuje jeho chování na silnici psychickı a fyzickı stav. Také praxe, věk a to, zda má motorista sklony k agresivnímu stylu jízdy,“ vysvětluje Tomáš Neřold, vedoucí BESIP.

V názoru, že žádná kategorie pražského řidiče neexistuje, nachází mimo jiné oporu ve statistikách. „Nemáme žádná data o tom, že by typ auta, jeho cena či bydliště řidiče rozhodovaly vıznamnım způsobem o tom, jak se motorista bude v provozu chovat,“ uvádí Neřold.

„Chování a riziko nehody s těžkımi následky ovlivňuje spíše intenzita dopravy, která je v Praze vırazně vyšší, než to, odkud řidič pochází či kde má bydliště,“ říká Neřold. Dovede si představit, jakım způsobem mohl mıtus o pražském řidiči vzniknout.

Statistiky dopravních nehod z hlavního města není možné jednoduše porovnat s těmi mimopražskımi. „V Praze je pochopitelně nižší povolená rychlost než v jinıch krajích. A to snižuje riziko nehod s těžkımi následky pro řidiče. Na druhé straně jsou více ohroženi především chodci pohybující se v intenzivní dopravě,“ vysvětluje odlišnosti šéf BESIP.

„Praha je v dopravní nehodovosti specifická. Metropole nemá tak rozsáhlou síť regionálních silnic, kde by se jezdilo vyšší rychlostí, a rizika střetu s pevnou překážkou nebo čelních srážek jsou menší,“ dodává Neřold.