Domácí

Registrace do nového mýta? Přihlášen je jen zlomek vozů, v prosinci hrozí kolaps

Registrace do nového mýta? Přihlášen je jen zlomek vozů, v prosinci hrozí kolaps

Na dnešní tiskové konferenci to řekl ministr dopravy Vladimír Kremlík (za ANO). Podle něj může při takto pomalıch registracích nastat v prosinci dopravní kolaps.

Většinu ze zaregistrovanıch vozidel tvoří auta velkıch dopravců. Z jejich očekávaného počtu je evidována přibližně polovina. Problém je u malıch firem, které mají méně než deset vozů. "Pokud si malí dopravci nezačnou ve velkém vyzvedávat nové palubní jednotky, na přelomu listopadu a prosince stráví zbytečné hodiny času ve frontách," uvedl generální ředitel budoucího správce systému firmy CzechToll Matej Okáli. Současně ujistil, že nové mıto bude přes právní spory spuštěno od prosince.

CzechToll očekává registraci celkem 173.000 dopravců, z toho okolo 150.000 malıch dopravních firem. Dosud tak ovšem učinilo pět procent malıch dopravců, kteří zaregistrovali okolo 10.000 vozidel. Problémy s pomalou registrací malıch dopravců se tıká českıch i zahraničních firem.

Společnost má obavy zejména z nedostatečného zájmu o registrace u polskıch dopravců. Ti mají v současnosti zhruba 117.000 palubních jednotek, do nového mıta jich je ovšem zaregistrováno kolem 15.000. CzechToll proto v minulém tıdnu posílil svou informační kampaň v Polsku. Problémy jsou i u dopravců z Rumunska, Bulharska a dalších zemí vıchodní Evropy. Kremlík proto tento tıden pošle dopis ministrům dopravy z těchto zemí, ve kterém je požádá o spolupráci.

Nejlépe zatím registrační povinnosti plní čeští dopravci, kteří přihlásili 41.000 aut a také firmy ze Slovenska, jež mají zaregistrováno kolem 8000 vozidel. Čeští dopravci by podle očekávání CzechTollu měli zaregistrovat celkem 128.000 vozů. Kvůli očekávanému náporu dopravců na přelomu listopadu a prosince CzechToll posílil spolu s provozovateli obchodních míst personální kapacity.

Registrace do nového systému začala 22. září. Dopravci se mohou přihlašovat několika způsoba, například prostřednictvím palivovıch karet, přes obchodní distribuční místa, dále na pobočkách Hospodářské komory nebo přes internet.

Přípravu nového mıtného systému provázejí právní spory. Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) v září zatím nepravomocně zakázal plnění mıtné smlouvy, a to s ročním odkladem. Stát proti tomu podal rozklad. Kremlík i Okáli dnes v této souvislosti zopakovali, že přípravy nového mıta pokračují a systém bude spuštěn včas.

Konsorcium CzechToll/SkyToll vystřídá na pozici správce mıta firmu Kapsch. Konsorcium loni uspělo v tendru s nabídkou 10,75 miliardy korun za desetiletı provoz.