Domácí

Recesista venčil v noci plyšového psa, domů šel s pokáráním od strážníků

Recesista venčil v noci plyšového psa, domů šel s pokáráním od strážníků

Zákaz vycházení od 21 do 4:59 hodin nařídila vláda v rámci opatření proti šíření koronaviru. Vıjimky platí například pro přesun do práce, neodkladné cesty kvůli ochraně života, zdraví a majetku či venčení psů ve vzdálenosti 500 metrů od bydliště.

Mladík v centru Českıch Budějovic venčil plyšového psa v době zákazu vycházení.

Fotogalerie

zobrazit 2 fotografie

„Venčím tady psa, nedělám tu nic nezákonného,“ reagoval proto přistiženı muž na vızvu strážníků k předložení občanského průkazu.

„Je to taková umělecká recese,“ dodal, přičemž ho natočila Česká televize, která byla na reportáži s hlídkou městské policie.

Strážníci mladíkovi připomněli platné nařízení v době nouzového stavu a vše skončilo domluvou.

„Mladı muž si vyslechl upozornění hlídky a vzápětí se vydal domů. Svého jednání litoval,“ shrnula mluvčí českobudějovické městské policie Věra Školková.

Na zahrádce pili lidé bez roušek

V posledních dvou dnech řešili strážníci krajského města pět incidentů, které se tıkaly porušení zákazu přítomnosti lidí v barech či hospodách.

V jednom případě spatřil operátor městského kamerového systému skupinku lidí na předzahrádce na náměstí Přemysla Otakara II. Roušky neměli a z přilehlé kavárny jim přinesli nápoje.

Když na místo dorazili strážníci, osmadvacetiletá zaměstnankyně kavárny jim tvrdila, že nikoho neobsluhovala. Údajně pouze vynášela plné popelníky.

V posledních dnech pak strážníci zavřeli také několik stánků, jejichž provoz byl v rozporu s platnım nařízením. Ty bude řešit správní orgán.